Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ռուսաստան
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը փետրվարի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն:
Վարչապետ Սարգսյանը Սոչիում կհանդիպի ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևին: Հանդիպմանը զրուցակիցները կքննարկեն երկկողմ հարաբերություններին առնչվող օրակարգային մի շարք հարցեր: Կողմերն անդրադարձ կկատարեն նաև Եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներին Հայաստանի մասնակցությանը:
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են՝ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Կարինե Մինասյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Իոսիֆ Իսայանը:

Delegation led by Tigran Sargsyan to pay working visit to Russia
A government delegation led by Prime Minister Tigran Sargsyan will go on a working visit to Russia on February 23.
T. Sargsyan will meet with Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev in Sochi. Issues related to bilateral relations will be discussed at the meeting. The sides will also address Armenia’s participation in Eurasian integration processes.
The Armenian delegation is composed of Head of the Government Staff-Minister Vatche Gabrielian, Finance Minister David Sargsyan, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharian, First Deputy Minister of Economy Karine Minansian and Deputy Minister of Energy and Natural Resources Iosif Isayan.
Prime Minister Tigran Sargsyan is expected to attend the closing ceremony of the Sochi Winter Olympics.