Մինչև տարեվերջ Հայաստանը կլուծի ԼՂՀ դպրոցների համակարգչայնացման հարցը
Պաշտոնական այցով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը 110 համակարգիչներ է հանձնել Արցախի հանրակրթական դպրոցներին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Համակարգիչների տրամադրումն իրականցվում է ԼՂՀ դպրոցներին համակարգիչներով ապահովելու ծրագրի շրջանակում: Նախատեսվում է, որ այս տարվա ընթացքում ամբողջությամբ կլուծվի ԼՂՀ հանրակրթական դպրոցներին համակարգիչներով ապահովելու խնդիրը:
Հայաստանը ԼՂՀ դպրոցներին կտրամադրի նա հայալեզու էլեկտրոնային կրթական ծրագրեր ու ուսումնական նյութեր:
Արցախի հանրակրթական դպրոցներին համակարգիչներով ապահովելու հարցում աջակցություն է ցուցաբերել Երևանի պետական բժշկական համալսարանը:

Армении до конца 2014 года обеспечит школы НКР компьютерной техникой
Находящийся с официальным визитом в Нагорно-Карабахской Республике министр образования и науки Армении Армен Ашотян передал общеобразовательным школам НКР 110 компьютеров. Об этом сообщает пресс-служба Минобразования Армении.
Согласно информации, в рамках программы по обеспечению школ НКР компьютерной техникой предусматривается в течение этого года полностью решить вопрос оснащения школ Арцаха. Армения предоставит школам НКР также образовательные электронные программы и учебный материал.
В вопросе обеспечения школ НКР компьютерной техникой содействие оказал Ереванский государственный медицинский университет.