ԱԺ-ի գազի ժամանակավոր հանձնաժողովը գումարել է առաջին նիստը. Փաստինֆո
Հայաստանի Հանրապետության գազամատակարարման համակարգի գործունեությունն ուսումնասիրող Ազգային ժողովի ժամանակավոր հանձնաժողովն այսօր գումարել է իր անդրանիկ նիստը: «Փաստինֆոի» տեղեկություններով՝ նիստն այս պահին դեռ չի ավարտվել:
Հանձնաժողովի կազմում ՀՀԿ խմբակցությունից ընդգրկված են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը, Հայաստանի Քրիստոնեա-դեմոկրատական միության նախագահ Խոսրով Հարությունյանը: «Բարգավաճ Հայաստան»-ը ներկայացնում են Միքայել Մելքումյանը և Գուրգեն Արսենյանը, «Օրինաց երկիր»-ը՝ Հովհաննես Մարգարյանը, «Հայ ազգային կոնգրես»-ը՝ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը, ՀՅԴ-ն՝ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը, «Ժառանգություն»-ը՝ խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Այս հանձնաժողովը ստեղծելու մասին ԱԺ-ի փետրվարի 26-ին ընդունած որոշմամբ նախատեսված է, որ առաջին նիստը գումարվում է նրա կազմավորման օրվան հաջորդող առաջին երկուշաբթի օրը՝ ժամը 11-ին:

Временная парламентская комиссия изучает систему газоснабжения Армении
Временная комиссия парламента Армении по изучению деятельности системы газоснабжения Армении созвала сегодня первое заседание. По имеющимся у агентства «ФактИнфо» данным, заседание в данный момент еще не завершилось.
Отметим, что в состав комиссии от фракции Республиканской партии Армении вошли председатель постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Давид Арутюнян, глава постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян, председатель постоянной комиссии по экономическим вопросам Вардан Айвазян, председатель «Христианско-демократического союза» Хосров Арутюнян.
«Процветающую Армению» представляют Микаэл Мелкумян и Гурген Арсенян, «Оринац Еркикр» – Ованнес Маркарян, «Армянский национальный конгресс» – секретарь фракции Арам Манукян, АРФД – секретарь фракции Агван Варданян, «Наследие» – руководитель фракции Рубен Акопян.
Заседания комиссии проходят в закрытом режиме, за исключением случаев, предусмотренных решением комиссии.