ԱԺ-ի գազի ժամանակավոր հանձնաժողովը գումարել է առաջին նիստը. Փաստինֆո
Հայաստանի Հանրապետության գազամատակարարման համակարգի գործունեությունն ուսումնասիրող Ազգային ժողովի ժամանակավոր հանձնաժողովն այսօր գումարել է իր անդրանիկ նիստը: «Փաստինֆոի» տեղեկություններով՝ նիստն այս պահին դեռ չի ավարտվել:
Հանձնաժողովի կազմում ՀՀԿ խմբակցությունից ընդգրկված են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը, Հայաստանի Քրիստոնեա-դեմոկրատական միության նախագահ Խոսրով Հարությունյանը: «Բարգավաճ Հայաստան»-ը ներկայացնում են Միքայել Մելքումյանը և Գուրգեն Արսենյանը, «Օրինաց երկիր»-ը՝ Հովհաննես Մարգարյանը, «Հայ ազգային կոնգրես»-ը՝ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը, ՀՅԴ-ն՝ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը, «Ժառանգություն»-ը՝ խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Այս հանձնաժողովը ստեղծելու մասին ԱԺ-ի փետրվարի 26-ին ընդունած որոշմամբ նախատեսված է, որ առաջին նիստը գումարվում է նրա կազմավորման օրվան հաջորդող առաջին երկուշաբթի օրը՝ ժամը 11-ին:

The Armenian parliament’s interim commission set up to examine work of Armenia’s gas supply system has convened its first sitting today. The sitting is still underway, according to PastInfo news agency.
The commission is composed of Republican Party of Armenia (HHK) faction members, namely Chairman of the National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs David Harutyunian, Chairman of the Standing Committee on Financial, Credit and Budget Affairs Gagik Minasian, Chairman of the Standing Committee of Economic Affairs Vardan Aivazian and the leader of the Christian-Democratic Union Khosrov Harutyunian, as well as representatives of Prosperous Armenia Party (BHK) Mikael Melkumian and Gurgen Arsenian, Orinats Yerkir Party (OEK) faction member Hovhannes Margarian, secretary of Armenian National Congress (HAK) faction Aram Manukian, secretary of ARFD faction Aghvan Vardanian, and head of Heritage faction Ruben Hakobian.
The interim commission’s sittings will be held behind closed doors, except in cases envisaged by a decision of the commission.