Անասնապահության ոլորտում ապահովագրական պիլոտային ծրագիր կփորձարկվի
Անասնապահության ոլորտում ապահովագրական մի ընկերություն պիլոտային ծրագիր է փորձարկելու: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հաղորդեց ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնախարար Սամվել Գալստյանը:
Նաև հավելեց, որ դեռևս ուսումնասիրում են ոլորտը, իսկ թե երբ կսկսեն իրականանցել ապահովագրություն, բանախոսը խուսափեց կոնկրետ ժամկետներ նշելուց, փոխանցելով, որ այժմ բանակցություններ են ընթանում:
Բացի ապահովագրությունից, գյուղատնետսության փոխնախարարը հաղորդեց, որ կարկտից բերքը պաշտպանելու համար այս տարի Արմավիրի, Արագածոտնի, Լոռու և Արմավիրի մարզերում կտեղադրվի շուրջ 80 հակակարկտային կայան:

Armenia is planning to launch a pilot program of agricultural insurance, Deputy Minister of Agriculture Samvel Galstian told a press conference today.
The program may start this year. An insurance company in Armenia expressed willingness to participate in it and negotiations with the company are currently being conducted, the deputy minister said.
“If we reach an agreement, the first project will be implemented in livestock farming,” he noted.
Speaking about anti-hail stations, S. Galstian said that 80 new stations will be installed this year in Armavir, Ararat, Aragatsotn, and Lori provinces of Armenia.