Ֆիննախ. «Դեմ եմ»-ը հրաժարվել է նախարարության առաջարկից
Ֆինանսների նախարարությունը միշտ պատրաստ է քննարկելու հասարակությանը մտահոգող հարցերը և ներկայացնելու պարզաբանումներ, ինչպես նաև բաց է ցանկացած երկխոսության համար: Այս մասին ասված է ՀՀ ֆինանսների նախարարության կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ:
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնության անդամներին, ովքեր մարտի 7-ին ցույց էին անցկացնում ֆինանսների նախարարության առջև, առաջարկվեց փոխանցել գրավոր առաջարակներ կամ ձևավորել նախաձեռնողներից խումբ՝ նախարարին իրենց պահանջներն անձամբ ներկայացնելու և անհրաժեշտ պարզաբանումերն ու բացատրությունները ստանալու համար:
«Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամները, սակայն, հրաժարվեցին ընդունել ֆինանսների նախարարության՝ երկխոսելու այս առաջարկը:

Члены движения «Я против» отказались принять предложение минфина Армении
Министерство финансов всегда готово к обсуждению волнующих общество вопросов и открыто к любому диалогу, говорится в заявлении ведомства.
Министерство предложило участникам акции протеста против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы представить письменные предложения или сформировать инициативную группу для встречи с министром, на которой будут даны необходимые пояснения.
Участники акции и организаторы – инициативное движение «Я против», отказались принять предложение министерства финансов.