Ֆիննախ. «Դեմ եմ»-ը հրաժարվել է նախարարության առաջարկից
Ֆինանսների նախարարությունը միշտ պատրաստ է քննարկելու հասարակությանը մտահոգող հարցերը և ներկայացնելու պարզաբանումներ, ինչպես նաև բաց է ցանկացած երկխոսության համար: Այս մասին ասված է ՀՀ ֆինանսների նախարարության կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ:
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնության անդամներին, ովքեր մարտի 7-ին ցույց էին անցկացնում ֆինանսների նախարարության առջև, առաջարկվեց փոխանցել գրավոր առաջարակներ կամ ձևավորել նախաձեռնողներից խումբ՝ նախարարին իրենց պահանջներն անձամբ ներկայացնելու և անհրաժեշտ պարզաբանումերն ու բացատրությունները ստանալու համար:
«Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամները, սակայն, հրաժարվեցին ընդունել ֆինանսների նախարարության՝ երկխոսելու այս առաջարկը:

Finance Ministry is always prepared to discuss problems of concern to the society and is open to any dialog, the ministry said in a statement.
The ministry proposed that participants of the protest against the compulsory accumulative pension system’s introduction in Armenia should submit their written proposals or set up an initiative group to meet with the minister for the necessary explanations.
The protest’s participants and organizers – ‘Dem.am’ civic movement have rejected the Finance Ministry’s proposal.