Մարտի 8-ից ապրիլի 7-ը կանայք կարող են անվճար հետազոտվել
Մարտի 8-ից մինչև ապրիլի 7-ը կանայք կարող են անվճար հետազոտվել, խորհրդատվություն ստանալ բուժհաստատություններում: Այսօր լրագրողներին ասաց Առողջապահության նախարարության Մոր և մանկան առողջության պահպանման վարչության պետ Կարինե Սարիբեկյանը, հավելելով, որ կանայք կարող են նա նաև բուժում ստանալ, եթե թանկարժեք բուժման կարիք չլինի:
Բացի անվճար հետազոտությունից, Կ. Սարիբեկյանի փոխանցմամբ, Երևանում և մարզերում հայտարարվելու է բաց դռների օր, նաև փորձել են կարգավորել թղթաբանության հետ կապված խնդիրները, որպեսզի ավելորդ քաշքաշուկներից խուսափեն. որևէ սոցիալական խմբրին չպատկանող կանանց պոլկիկլինիկան, անհրաժեշտության դեպքում, կուղեգրի այլ հաստատություն:
Հետազոտության ընթացակարգի մասին մանրամասները կտեղադրվեն առողջապահության նախարարության կայքում, որտեղից կանայք կարող են տեղեկանալ անվճար ծառայությունների մասին:

Women can undergo free medical exams on March 8-April 7
Armenian women can undergo medical examinations and receive advice free of charge in various healthcare institutions in the period from March 8 to April 7, Head of Health Ministry’s Mother and Child Healthcare Department Karine Saribekian told reporters, adding that optionally, women will also be able to receive inexpensive treatment.
According to her, they will also attempt to cut the red tape during ‘open house’ days in Yerevan and provinces. If necessary, women not included in any social group will be referred by policlinics to other medical institutions.