Մարտի 22-ին «Դեմ եմ»-ը հավաք-երթ կանցկացնի
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը մարտի 22-ին՝ ժամը 14:00-ին Ազատության հրապարակից հավաք-երթ կանցկացնի: Այս մասին տեղեկանում ենք նապխաձեռնության տարածած մամուլի հաղցորդագրությունից: Դրանում ասվում է.
«Ինչպես հայտնի է, ԱԺ 4 խմբակցություններ դիմել են Սահմանադրական դատարան՝ օրենքի մի շարք հոդվածներ հակասահմանադրական ճանաչելու պահանջով: Սահմանադրական դատարանը գործի վարույթը կսկսի մարտի 28-ին, և այն կարող է ընթանալ անգամ մինչև երեք ամիս: Մարտի 28-ը պայքարի բեկումնային օր չէ, այլ ընդամենը դատաքննության առաջին օրը:
Մեր պայքարը թևակոխում է նոր փուլ
Հավաք-երթի նպատակներն են.
1. Հանրությանը ներկայացնել այն ամենը, ինչ տեղի է ունեցել հունվարի 18-ի հավաք-երթից հետո և տալ տեղի ունեցած իրադարձությունների համաչափ գնահատականը:
2. Ցույց տալ ՀՀ կառավարման մարմիններին մեր համախմբվածությունը, կազմակերպվածությունը, պայքարելու պատրաստակամությունն ու վճռականությունը:
3. ՍԴ-ից պահանջել հակասահմանադրական ճանաչել օրենքի վիճարկվող հոդվածներն, այլապես հարցի լուծման ուղին կմնա քաղաքացիական ընդվզումներն ու անհնազանդությունը:
Հավաքի ավարտից հետո կմեկնարկի երթը հետևյալ երթուղով.
Ազատության հրապարակ- Մաշտոցի պողոտա- Սայաթ-Նովա պողոտա- Աբովյան փողոց- Հանրապետության Հրապարակ- Ամիրյան փողոց- Մաշտոցի պողոտա- Ազատության հրապարակ:
Կոչ ենք անում բոլոր մտահոգ քաղաքացիներին և ուժերին մասնակցել հավաք-երթին հանուն մեր իրավունքների ու ՀՀ Սահմանդրության պաշտպանության: Պայքարի՛ր քո իրավունքների համար և կառուցի՛ր իրավական պետություն»:

Civil initiative to stage rally against pension scheme on March 22
“I am against the compulsory accumulative pension system” civil initiative will stage a rally and a march on March 22. The rally will start at 2:00 pm in Liberty Square of Yerevan. The civil initiative issued a statement which says in particular:
“As is known, four factions of the Armenian parliament applied to the Constitutional Court, asking it to recognize several articles of the law as unconstitutional. The Constitutional Court will start examining the case on March 28 and this process may last for up to 3 months. March 28 is a crucial day in our struggle and it is the first day of court proceedings. Out struggle will enter a new stage”.
According to the statement, the purpose of the rally is to inform the public about what has happened after the January 18 rally and march and give an adequate assessment to these developments, to demonstrate the unity and willingness to wage a struggle to the Armenian government bodies, and to demand that the Constitutional Court should recognize the controversial articles as unconstitutional, otherwise civil revolt and disobedience will be the path of the problem’s solution.
After the rally, participants will stage a march along the following route: Liberty Square - Mashtots Avenue – Sayat Nova Street – Abovian Street – Republic Square – Amirian Street – Mashtots Avenue – Liberty Square.
The civil initiative urges all interested citizens and political forces to participate in the rally and the march.