Մարտի 22-ին «Դեմ եմ»-ը հավաք-երթ կանցկացնի
«Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը մարտի 22-ին՝ ժամը 14:00-ին Ազատության հրապարակից հավաք-երթ կանցկացնի: Այս մասին տեղեկանում ենք նապխաձեռնության տարածած մամուլի հաղցորդագրությունից: Դրանում ասվում է.
«Ինչպես հայտնի է, ԱԺ 4 խմբակցություններ դիմել են Սահմանադրական դատարան՝ օրենքի մի շարք հոդվածներ հակասահմանադրական ճանաչելու պահանջով: Սահմանադրական դատարանը գործի վարույթը կսկսի մարտի 28-ին, և այն կարող է ընթանալ անգամ մինչև երեք ամիս: Մարտի 28-ը պայքարի բեկումնային օր չէ, այլ ընդամենը դատաքննության առաջին օրը:
Մեր պայքարը թևակոխում է նոր փուլ
Հավաք-երթի նպատակներն են.
1. Հանրությանը ներկայացնել այն ամենը, ինչ տեղի է ունեցել հունվարի 18-ի հավաք-երթից հետո և տալ տեղի ունեցած իրադարձությունների համաչափ գնահատականը:
2. Ցույց տալ ՀՀ կառավարման մարմիններին մեր համախմբվածությունը, կազմակերպվածությունը, պայքարելու պատրաստակամությունն ու վճռականությունը:
3. ՍԴ-ից պահանջել հակասահմանադրական ճանաչել օրենքի վիճարկվող հոդվածներն, այլապես հարցի լուծման ուղին կմնա քաղաքացիական ընդվզումներն ու անհնազանդությունը:
Հավաքի ավարտից հետո կմեկնարկի երթը հետևյալ երթուղով.
Ազատության հրապարակ- Մաշտոցի պողոտա- Սայաթ-Նովա պողոտա- Աբովյան փողոց- Հանրապետության Հրապարակ- Ամիրյան փողոց- Մաշտոցի պողոտա- Ազատության հրապարակ:
Կոչ ենք անում բոլոր մտահոգ քաղաքացիներին և ուժերին մասնակցել հավաք-երթին հանուն մեր իրավունքների ու ՀՀ Սահմանդրության պաշտպանության: Պայքարի՛ր քո իրավունքների համար և կառուցի՛ր իրավական պետություն»:

Инициатива «Я против» проведет 22 марта митинг против пенсионной системы
Гражданская инициатива «Против обязательной накопительной пенсионной системы» проведет 22 марта, в 14:00, на площади Свободы в Ереване митинг-шествие. В распространенном гражданской инициативой сообщении, в частности, говорится:
«Как известно, четыре фракции парламента Армении обратились в Конституционный суд Армении с требованием признать неконституционными ряд статей закона. Конституционный суд начнет рассмотрение дела 28 марта, и этот процесс может продолжаться до трех месяцев. 28 марта не является переломным днем в нашей борьбе, это лишь первый день судебного производства. Наша борьба вступает в новый этап».
Как отмечается в сообщении, целью митинга-шествия является – информировать общественность о том, что произошло после митинга-шествия 18 января и дать адекватную оценку произошедшим событиям, показать руководящим органам Армении сплоченность, организованность, готовность и решимость к борьбе, потребовать от КС признать антиконституционными спорные статьи закона, в противном случае путь решения вопроса – гражданский бунт и неповиновение.
После завершения митинга стартует шествие по предварительному маршруту: площадь Свободы – проспект Маштоца – ул. Саят-Новы – ул. Абовяна – площадь Республики – ул. Амиряна – проспект Маштоца – площадь Свободы.
Гражданская инициатива «Против обязательной накопительной пенсионной системы» призывает всех заинтересованных граждан и политические силы принять участие в митинге-шествии.