«ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի խորհրդակցությունները քաղաքական խաղեր են»
ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի միջև խորհրդակցությունների անցկացումը քաղաքական խաղ է, որի նպատակը մինչ հաջորդ ընտրական փուլ մարզավիճակի պահպանումն է: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ՀՀԿ խորհրդի անդամ Գագիկ Մելիքյանը:
Նրա խոսքով` ոչ իշխանական ուժերը ևս գիտակցում են, որ չեն կարող հասնել կառավարության հրաժարականին, քանի որ խորհրդարանում թելադրող է ԱԺ մեծամասնությունը, որը ձևավորել է այդ կառավարությունը:
«Ես կարծում եմ, որ ոչ իշխանական ուժերը ավելի շատ իրենց առաջ խնդիր են դրել ընտրազանգվածի կողմից չմոռացվելու հարցը և ամեն ինչ անելու են համոզելու, որ կենսունակ են ու իրենց հետ արժե հույսեր պահպանել»,- հավելեց նա:

Melikian: Consultations of non-coalition factions are political game
The political consultations of non-coalition factions of the Armenian parliament are just a political game aimed at maintaining good physical shape ahead of the upcoming republican elections, the member of the Board of ruling Republican Party of Armenia (HHK) Gagik Melikian told Aysor.am.
In his words, these political forces understand that they cannot make the government resign because the parliamentary agenda is dictated by the majority formed by the government.
“I think the non-coalition forces do not want the electorate to forget them so they will try their best to show their active capacity,” G. Melikian said.