Ուորլիք. Հույս ունենք՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահները կհանդիպեն այս ամիս
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքն իր Twitter-յան միկրոբլոգում հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահները կհանդիպեն այս ամսվա ընթացքում: Համանախագահը մասնավորապես գրել է.
«Մենք հույս ունենք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահները կհանդիպեն այս ամսվա ընթացքում: Միայն նրանք կարող են լուծել ամենաբարդ խնդիրները`  խաղաղության հասնելու համար»:
Ավելի ուշ ամերիկացի համանախագահն իր Twitter-ում ևս մեկ գրառում է կատարել.
«Ես լսել եմ մտահոգություններ, որ քանի դեռ ուշադրության կենտրոնում Ուկրաինան է, իրավիճակը կարող է լարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև: Մենք պե՞տք է մտահոգվենք»,- գրել է Ուորլիքը:

Уорлик надеется на очередную встречу президентов Армении и Азербайджана
Американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик надеется на очередную встречу президентов Армении и Азербайджана в течение текущего месяца.
"Мы надеемся, что президенты Армении и Азербайджана встретятся в этом месяце. Только они могут решать наитруднейшие вопросы, связанные с достижением мира", - написал американский сопредседатель на своей странице в соцсети Twitter.
При этом, он отметил, что слышал обеспокоенность в связи с тем, что пока внимание мирового сообщества сфокусировано на Украине, напряженности между Арменией и Азербайджаном может возрасти. "Следует ли нам озаботиться этим?", - отметил Д.Уорлик.