Արմեն Ամրիյանի քույրը պարտքով գումար է վերցրել ու «անհետացել»
«Նե» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Անահիտ Ամիրյանը, ով Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն Արմեն Ամիրյանի հարազատ քույրն է, անհետացել է: Մոտ երկու տարի է, ինչ ամսագիրը լույս չի տեսել: Խմբագիրը հեռախոսազանգերին չի պատասխանում: Նրա խմբագրությունը, որն Արշակունյաց 2 հասցեում է, Մամուլի շենքի երրորդ հարկում, փակ է:
Բան այն է, որ անհետանալուց առաջ Անահիտ Ամիրյանը պարտքով գումարներ է վերցրել բազմաթիվ մարդկանցից, որոնք այժմ ամբողջ քաղաքով մեկ Անահիտին են փնտրում: Նրանք մտավախություն ունեն, որ հմայիչ «խմբագրուհին» պարզապես քցել է իրենց, սակայն, դատական քաշքշուկից խուսափելով, դեռևս աղմուկ չեն բարձրացնում:
«Հրապարակի» թղթակիցը Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արմեն Ամիրյանին հարցրել է. արդյոք տեղյա՞կ է, թե որտեղ է գտնվում քույրը: Նա պատասխանել է. «Որևէ տեղեկություն չունեմ: Որևէ կապ նրա հետ չեմ պահում»:

«Грапарак»: Сестра Армена Амиряна исчезла
Газета «Грапарак» пишет, что главный редактор журнала «Не» Анаит Амирян - родная сестра исполнительного директора общественного радио Армении Армена Амиряна, исчезла. Уже около двух лет, как журнал не издается. Редактор не отвечает на телефонные звонки, редакция закрыта.
Издание отмечает, что Анаит Амирян взяла в долг деньги у многих людей, которые сейчас по всему городу ищут ее. У них есть опасения, что обаятельная «редакторша» просто кинула их, однако во избежание судебной волокиты, пока не поднимают шума.
Корреспондент издания поинтересовался у Армена Амиряна, где находится Анаит Амирян. «Не имею каких-либо сведений. Я не поддерживаю с ней связи», - сказал он.