Բակո Սահակյանը ցավակցել է Ռոլես Աղաջանյանի ընտանիքին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Ռոլես Աղաջանյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական ուղերձ է հղել վերջինիս ընտանիքին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի մամուլի գրասենյակից: Ուղերձում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա մեր ժողովրդի արժանավոր զավակ, հասարակական և քաղաքական գործիչ Ռոլես Գեորգիի Աղաջանյանի ողբերգական մահվան մասին:
Ռոլես Աղաջանյանը Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման առաջամարտիկներից էր, կանգնած է եղել մեր գոյապայքարի ակունքներում և ծանրակշիռ ավանդ է ունեցել մեր ժողովրդի՝ ազատության հասնելու նվիրական ձգտումների իրականացման գործում, ակտիվորեն մասնակցել է մեզ պարտադրված պատերազմին, հաղթանակների և անկախ պետականության կերտմանը:
Նա եղել է հարազատ ժողովրդին նվիրված անձնավորություն, համեստ, բարի և հավատարիմ ընկեր:
Հայրենիքն արժանվույնս է գնահատել Ռոլես Աղաջանյանի վաստակը` պարգևատրելով նրան պետական բարձր պարգևներով:
Անդառնալի կորստի այս ծանր պահին ԼՂՀ իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում տոկունություն և ոգու կորով:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian sent a message of condolence to the family of Roles Aghajanian. According to the press service of the NKR President’s Office, the message reads:
“I have learnt with deep sorrow about the tragic death of our nation's deserving son, public and political figure Roles Aghajanian.
Roles Aghajanian was among the pioneers of the Artsakh National-Liberation Movement, had a significant contribution in realizing the sacred aspirations of our nation to achieve freedom, stood in first lines during the war imposed on us, participated in forging the victories and building the independent statehood.
He was a man devoted to his nation, a modest, kind and a committed friend.
The Motherland has worthily valuated Roles Aghajanian's merits, decorating him with the highest state awards.
In this hour of irretrievable loss, on behalf of the NKR authorities and personally myself I express deepest condolences and support to all the relatives and friends of the deceased, wish them tenacity and strength.