Բեռլուսկոնիի նախկին քարտուղարուհու մոտ 24 կգ կոկային է հայտնաբերվել
Սիլվիո Բեռլուսկոնիի նախկին քարտոււղարուհին ձերբակալվել է Հռոմի օդանավակայանում: Նա փորձել է 24 կգ կոկաին ներմուծել Իտալիա: Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը:
Թմրանյութը թաքցրած է եղել Ֆեդերիկա Ջալյարդի ձեռքի պայուսակում, ով ժամանել էր Վենեսուելայից: Կոկաինի արժեքը կազմում է 6,7 մլն եվրո: Ջալյարդին ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում հայտնվել է նաև 2010 թվականին՝ Բեռլուսկոնիի հետ միասին, Տորոնտոյում տեղի ունեցող գագաթաժողովի ժամանակ: Այդ ժամանակ աղջկա անվանեցին «ճերմակ լեդի», քանի որ կրում էր ճերմակ տաբատ ու վերնաշապիկ: Լրագրողների հերցերին, թե ով է աղջիկը, Բեռլուսկոնիի ներկայացուցիչն ասել էր, որ Իտալիայի նախկին վարչապետի քարտուղարուհին է:
Հիշեցնենք, որ Սիլվիո Բեռլուսկոնին երեք անգամ զբաղեցրել է Իտալիայի վարչապետի պաշտոնը: Վերջին տարիներին Բեռլուսկոնիի դեմ մի քանի քրեական գործ է հարուցվել:

Бывшая секретарша Берлускони задержана в аэропорту с 24 кг кокаина
Итальянская полиция задержала в аэропорту Рима бывшую секретаршу экс-премьера страны Сильвио Берлускони по подозрению в контрабанде крупной партии кокаина, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Рейтер.
В четверг Федерика Гальярди была схвачена полицией в римском аэропорту Фьюмичино вскоре после прибытия из венесуэльской столицы Каракаса. Сообщается, что в ручной клади женщины нашли 24 килограмма кокаина.
Гальярди попала на первые полосы итальянских газет в июне 2010 года, тогда СМИ окрестили ее таинственной спутницей Берлускони и "белой дамой": на фотографиях женщина спускалась по трапу самолета в Торонто в белых блузке и брюках. В офисе Берлускони в ответ на вопросы журналистов сообщил, что Гальярди во время путешествия выполняла обязанности секретаря политика.