«Դեմ եմ» խումբը վաղը հեծանիվներով երթ է անցկացնելու
«Դեմ եմ» խումբը վաղը կենսաթոշակային պարտադիր վճարների դեմ հեծանիվներով բողոքի երթ-ակցիա է կազմակերպում:
«Շաբաթ օրը՝ մարտի 15-ին ժամը 12:00-ին հեծանիվներով հավաքվում ենք Ազատության հրապարակում և միասին շարժվում դեպի Երևանի կենտրոնական փողոցներով, Հանրապետության հրապարակ և հետադարձ դեպի Ազատության հրապարակ:
Խնդրում ենք լինել ակտիվ և անպայման մասնակցել այս ակցիային, որի նպատակն է կրկին իրազեկել և մոտիվացնել մարդկանց կենսաթոշակային պարտադիր վճարների դեմ պայքարին միանալու համար:
Հեծանվաերթի ընթացքում հանրությանը բաժանվելու են թեմային առնչվող իրազեկման թռուցիկներ:
Մենք հուսով ենք, որ կլինեն անհատներ և կազմակերպություններ, ովքեր անվճար կամ վարձակալությամբ հեծանիվներ կտրամադրեն հեծանվաերթի մասնակիցներին: Սպասում ենք նաև նրանց արձագանքին»,-ասված է նախաձեռնության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ նոյեմբերի 15-ին ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունները արտահերթ նիստ էին նախատեսել, որտեղ պետք է քննարկվեր Կենսաթոշակային բարեփոխումների օրենքից պարտադիր կուտակային բաղադրիչի գործադրումը 2014թ. հունվարի 1-ից 2015թ. հունվարի 1-ը տեղափոխելու հարցը, սակայն նիստը չկայացավ: ՀԱԿ-ն ու ՕԵԿ-ը նիստին չներկայացան:
Վերջին օրերեին ՀՀ մի շարք պետական հիմնարկների աշխատակիցներ պարբերարաբար ակցիաներ ու բողոքի ցույցեր են անցկացնում՝ պահանջելով օրենքից հանել «պարտադիր» բաղադրիչը:

Инициатива «Я против» организует завтра акцию протеста – велопробег
Гражданская инициатива «Против обязательной накопительной пенсионной системы» организует акцию протеста – велопробег.
«В субботу 15 марта, в 12:00, собираемся на велосипедах на площади Свободы и вместе двигаемся по центральным улицам Еревана к площади Республики, затем возвращаемся обратно на площадь Свободы», - говорится в распространенном инициативой «Я против» заявлении.
В заявлении гражданской инициативы содержится просьба быть активными и обязательно участвовать в этой акции, цель которой информировать и мотивировать людей для присоединения к борьбе против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы.
В ходе велопробега гражданам будут раздаваться информационные листовки об обязательной накопительной пенсионной системе.
«Мы надеемся, что найдутся люди и организации, которые бесплатно или в аренду предоставят велосипеды участникам акции – велопробега», - отмечается в заявлении инициативного движения.