Այսօր նախատեսվում է Գ. Ծառուկյանի և Ր. Հովհաննիսյանի հանդիպումը
Ոչ իշխանական ուժերի հետ նախաձեռնած հանդիպումների շրջանակում այսօր նախատեսվում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպելու է «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչների հետ։
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ հրավեր ստացել են, քննարկում են ժամկետներն ու ձևաչափը:
ԲՀԿ-ական պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանը «Ժառանգության» հետ հնարավոր հանդիպման մասին ասել է հետևյալը. «Ես չեմ պայմանավորվել, չեմ կարող ասել, անկեղծ ասած։ Ենթադրում եմ, նախնական վաղն է (այսինքն՝ այսօր-խմբ), այո»։
Թերթի թղթակցի հարցին՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է՞լ է մասնակցելու հանդիպմանը, Մարգարյանը պատասխանել է. «Ենթադրում եմ։ Կարծում եմ, այո»:

Gagik Tsarukian and Raffi Hovannisian expected to meet today
The chairman of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukian is expected to meet today with representatives of Heritage Party as part of meetings initiated by the non-coalition forces.
The head of Heritage parliamentary faction Ruben Hakobian told ‘Haykakan Zhamanak’ daily that they received an invitation and the date and format are now under discussion.
BHK deputy Stepan Margarian said when speaking about the possible meeting with Heritage: “To tell the truth, I cannot say. I suppose the meeting will take place tomorrow (i.e. today – Aysor.am).
When asked if Heritage Party leader Raffi Hovannisian will participate in the meeting, Margarian replied: “I think so”.