«Չորս ոչ իշխանական ուժերից միայն երկուսը կշարունակեն համագործակցությունը»
ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խորհրդարանական 4 ոչ իշխանական ուժերից միայն երկուսը կշարունակեն համագործակցությունը, քառյակ չի մնա: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ՀԱԿ նախկին անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
Շարունակելով խոսքը` Գ. Եզիազարյանն ասաց, որ կմնա ընդամենը երկու կուսակցություն, քանի որ մյուս երկու կուսակցությունների հետ աշխատում է իշխանությունը: Նա, սակայն, չցանկացավ նշել, թե որոնք են այդ երկու ուժերը:
Ասուլիսին մասնակից ԱԺ Հանրապետական խմբակցության նախկին պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանն էլ ասաց, որ դրական է գնահատում չորս ոչ իշխանական ուժերի հանդիպումները և համագործակցությունը:
«Այս հանդիպումները ցույց կտան ընդդիմադիր դաշտի լղոզվածությունը, իշխանության համար էլ տեսանելի կլինի, թե ովքեր են իրական ընդդիմադիրները»,- ասաց նա` ավելացնելով, թե զարգացումների համար հանդիպումներն առաջընթաց են:

Гурген Егиазарян: Из 4 партий сотрудничество продолжат две силы
Из четырех некоалиционых парламентских партий лишь две продолжат сотрудничество, заявил журналистам бывший член «Армянского национального конгресса» (АНК) Гурген Егиазарян.
По его словам, с двумя из четырех партий – «Процветающая Армения», «Армянский национальный конгресс», «Дашнакцутюн», «Наследие», работают власти. При этом он отказался указать названия этих политических сил.
В свою очередь бывший депутат от правящей Республиканской партии Лерник Алексанян приветствовал факт проведения встреч и консультаций между некоалициоными парламентскими партиями.