«Չորս ոչ իշխանական ուժերից միայն երկուսը կշարունակեն համագործակցությունը»
ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խորհրդարանական 4 ոչ իշխանական ուժերից միայն երկուսը կշարունակեն համագործակցությունը, քառյակ չի մնա: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ՀԱԿ նախկին անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
Շարունակելով խոսքը` Գ. Եզիազարյանն ասաց, որ կմնա ընդամենը երկու կուսակցություն, քանի որ մյուս երկու կուսակցությունների հետ աշխատում է իշխանությունը: Նա, սակայն, չցանկացավ նշել, թե որոնք են այդ երկու ուժերը:
Ասուլիսին մասնակից ԱԺ Հանրապետական խմբակցության նախկին պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանն էլ ասաց, որ դրական է գնահատում չորս ոչ իշխանական ուժերի հանդիպումները և համագործակցությունը:
«Այս հանդիպումները ցույց կտան ընդդիմադիր դաշտի լղոզվածությունը, իշխանության համար էլ տեսանելի կլինի, թե ովքեր են իրական ընդդիմադիրները»,- ասաց նա` ավելացնելով, թե զարգացումների համար հանդիպումներն առաջընթաց են:

‘Only two of four non-coalition forces will continue cooperation’
Only two of the four non-coalition parliamentary forces – Prosperous Armenia Party, Armenian National Congress (HAK), ARFD, and Heritage Party – will continue cooperation, the former member of the HAK Gurgen Yeghiazarian said at a meeting with reporters today.
In his words, only two parties will continue cooperating because the other two are working with the authorities. Yeghiazaran declined to name these two parties.
Another speaker at the press conference, former deputy of Republican Party of Armenia (HHK) faction Lernik Aleksanian said he assesses the recent meetings and cooperation of the four non-coalition forces as positive.
“These meetings will demonstrate the indistinctness of the opposition camp. The authorities will see who is real oppositionist,” he said.