«Ժառանգությունում» չգիտեն` ինչու են 7 օրով «վերցրել» Ազատության հրապարակը
Մինչ ԲՀԿ-ն փորձում է ընդդիմության առանցքը դառնալ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանն Ազատության հրապարակում մարտի 29-ին, 30-ին և ապրիլի 6-10-ը, ժամը 11։00–23։00–ն հավաքներ անելու իրազեկում է ներկայացրել քաղաքապետարան։
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը «Հրապարակին» ասել է, որ դեռ հստակ չէ, թե ինչ «ձևաչափի» միջոցառում են անելու, իսկ Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է. «Հնարավոր է այնտեղ հանրային միջոցառում անցկացվի»։ Նախապես ծրագրվա՞ծ, թե՞՝ առաջիկա գործընթացներից բխող։ «Ժամանակը ցույց կտա»։ «Չի բացառվում, որ պարտադիր կուտակայինի վերաբերյալ ՍԴ մարտի 28-ի որոշումից հետո «Դեմ եմ» նախաձեռնության կազմակերպելիք ակցիաներին միանան, կամ էլ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասուլիս հրավիրի Ազատության հրապարակում»,- գրել է թերթը:

While Prosperous Armenia Party is trying to become the pivot of the opposition, Heritage Party leader Raffi Hovannisian notified Yerevan Municipality of their intention to hold rallies in Liberty Square on March 29 and 30 and from 11 am to 11 pm on April 6-10.
Heritage spokesman Hovsep Khurshudian told ‘Hraparak’ newspaper that the format of events to be held is not clear yet. The deputy chairman of the party Armen Martirosian said that public events are likely. When asked whether these events will be planned ones or influenced by the upcoming processes, he said: “Time will show. It is not ruled out that following the March 28 decision to be taken by the Constitutional Court concerning the new accumulative pension system, we will join the protest actions of ‘Dem.am’ movement or Raffi Hovannisian will give a press conference in Liberty Square”.