«Ժառանգությունում» չգիտեն` ինչու են 7 օրով «վերցրել» Ազատության հրապարակը
Մինչ ԲՀԿ-ն փորձում է ընդդիմության առանցքը դառնալ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանն Ազատության հրապարակում մարտի 29-ին, 30-ին և ապրիլի 6-10-ը, ժամը 11։00–23։00–ն հավաքներ անելու իրազեկում է ներկայացրել քաղաքապետարան։
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը «Հրապարակին» ասել է, որ դեռ հստակ չէ, թե ինչ «ձևաչափի» միջոցառում են անելու, իսկ Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է. «Հնարավոր է այնտեղ հանրային միջոցառում անցկացվի»։ Նախապես ծրագրվա՞ծ, թե՞՝ առաջիկա գործընթացներից բխող։ «Ժամանակը ցույց կտա»։ «Չի բացառվում, որ պարտադիր կուտակայինի վերաբերյալ ՍԴ մարտի 28-ի որոշումից հետո «Դեմ եմ» նախաձեռնության կազմակերպելիք ակցիաներին միանան, կամ էլ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասուլիս հրավիրի Ազատության հրապարակում»,- գրել է թերթը:

«Грапарак»: «Наследие» не знает, зачем «забронировала» площадь Свободы
Газета «Грапарак» пишет, что пока партия «Процветающая Армения» пытается стать стержнем оппозиции, глава партии «Наследие» Раффи Ованнисян представил в мэрию Еревана уведомление о проведении митингов на площади Свободы 29, 30 марта и 6-10 апреля с 11:00-23:00.
Пресс-секретарь партии «Наследие» Овсеп Хуршудян заявил, что пока еще не уточнено, в каком формате будут проведены мероприятия. Между тем вице-председатель партии Армен Мартиросян заявил: «Возможно, что там будут проведены общественные мероприятия».
Не исключено, что партия присоединится к акциям, намеченным инициативой «Я против» после принятия Конституционным судом Армении 28 марта решения по поводу обязательной накопительной пенсионной системы.