Սեյրան Օհանյանն այցելել է ռազմարդյունաբերական ձեռնարկություններից մեկը
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը աշխատանքային այցով եղել է ռազմարդյունաբերական համալիրի ձեռնարկություններից մեկում: Այս մասին տղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության նախարարը հետևել է ձեռնարկությունում արտադրվող ռազմական տեխնիկայի նմուշներին, վերանորոգման ինչպես նաև ռազմական տեխնիկայի արդիականացման լայնածավալ աշխատանքներին: Ռազմաարդյունաբերական ձեռնարկությունում Սեյրան Օհանյանը հետևել է նաև տեղի ունեցող լայն շինարարական և վերանորոգման աշխատանքներին, տվել համապատասխան ցուցումներ:
Այցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանատուների ընդլայնված կազմով քննարկել է նաև ռազմավարական ձեռնարկությունների և օբյեկտների զարգացման գործընթացը, որը շեշտակիորեն կբարձրացնի ԶՈւ-երի ընդհանուր հնարավորությունները:

Сейран Оганян посетил одно из предприятий военно-промышленного комплекса
Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил сегодня с рабочим визитом одно из предприятий военно-промышленного комплекса страны. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Глава оборонного ведомства ознакомился с образцами производимого на предприятии вооружения, широкомасштабными работами по ремонту и модернизации военной техники. Сейран Оганян проследил и за реализуемыми на заводе строительными и ремонтными работами, дал соответствующие указания.
В ходе визита министр обороны Армении обсудил с руководящим составом ведомства процесс развития стратегических предприятий и объектов, что существенно увеличит общие возможности Вооруженных сил Армении.