Բակո Սահակյանը հանդիպել է ԱՊՀ անձնակազմին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Արցախի պետական համալսարանի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Նախագահը ներկայացրել է 2013թ. տարբեր ոլորտներում  հանրապետության ձեռքբերումներն ու խնդիրները, 2014թ. նախատեսվող ծրագրերը, անդրադարձել երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանն առնչվող թեմաներին: Այնուհետեւ Բակո Սահակյանը պատասխանել է ներկաների կողմից բարձրացված հարցերին:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Արցախի պետական համալսարանի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հետ պարբերական հանդիպումները՝ նշելով, որ մայր բուհը մեր հանրապետության գիտակրթական ամենախոշոր հաստատությունն է և անդիսանում է պետության կադրային ներուժի, մտավորականության ու մասնագետների պատրաստման առանցքային օղակներից մեկը:

Бако Саакян посетил Арцахский госуниверситет
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян встретился сегодня со студентами и профессорско-преподавательским составом Арцахского государственного университета.
Как сообщили в пресс-службе президента, Б.Саакян представил достигнутые в 2013 году успехи в различных сферах и существующие проблемы, намеченные на 2014 год планы, а также коснулся внутренней и внешней политики страны. Бако Саакян ответил на вопросы присутствующих.
Глава государства отметил важность периодического проведения встреч со студентами и профессорско-преподавательским составом Арцахского государственного университета, подчеркнув, что альма-матер является самым крупным научно-образовательным учреждением республики и одним из ключевых звеньев кадрового потенциала государства, подготовки интеллигенции и специалистов.