Բակո Սահակյանը հանդիպել է ԱՊՀ անձնակազմին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Արցախի պետական համալսարանի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Նախագահը ներկայացրել է 2013թ. տարբեր ոլորտներում  հանրապետության ձեռքբերումներն ու խնդիրները, 2014թ. նախատեսվող ծրագրերը, անդրադարձել երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանն առնչվող թեմաներին: Այնուհետեւ Բակո Սահակյանը պատասխանել է ներկաների կողմից բարձրացված հարցերին:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Արցախի պետական համալսարանի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հետ պարբերական հանդիպումները՝ նշելով, որ մայր բուհը մեր հանրապետության գիտակրթական ամենախոշոր հաստատությունն է և անդիսանում է պետության կադրային ներուժի, մտավորականության ու մասնագետների պատրաստման առանցքային օղակներից մեկը:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian met today with the faculty and students of Artsakh State University, the press service of the NKR president said.
Bako Sahakian presented the achievements made in various spheres in 2013. He spoke about the existing problems, the plans for 2014 and touched upon the country’s domestic and foreign policies. He then responded to questions.
The president of NKR underlined the importance of regular meetings with students and lecturers of Artsakh State University, which he said is the largest scientific and educational institution of the republic and plays an important role in training intellectuals and experts.