«Դեմ եմ»-ի հանրահավաքն ավարտվեց. Ազատության հրապարակից մեկնարկեց երթը
Հավաքի ավարտին Վանաձորից եկած Դավիթ անունով մի երիտասարդ Ազատության հրապարակի հարթակից հավաքվածներին ներկայացրեց շարժման մասին իր գրած երգը:
Նշենք, որ մեկնարկած երթը նախատեսվում է անցկացնել Ազատության հրապարակ- Մաշտոցի պողոտա- Սայաթ-Նովա պողոտա- Աբովյան փողոց- Հանրապետության Հրապարակ- Ամիրյան փողոց- Մաշտոցի պողոտա- Ազատության հրապարակ երթուղիով:
Հիշեցնենք, որ այսօր «Դեմ եմ»-ին են միացել ազատամարտիկներ, Արագածոտնի մարզում ՀԷԿ-ի կառուցման դեմ պայքարող 7 գյուղերի բնակիչներ, ԱԺ 4 ոչ իշխանական ուժերի ու «Նախախորհրդարանի» ներկայաուցիչներ:

Митинг инициативы «Я против» в Ереване завершился шествием
На площади Свободы в Ереване завершился митинг гражданской инициативы «Против обязательной накопительной пенсионной системы».
Участники митинга начали шествие по предварительно установленному маршруту: площадь Свободы – проспект Маштоца – улица Саят-Новы – улица Абовяна – площадь Республики – улица Амиряна – проспект Маштоца – площадь Свободы.
Отметим, что к сегодняшнему митингу инициативы «Я против» присоединились также ветераны карабахской войны, жители семи сел Арагацотнской области Армении, протестовавшие против строительства ГЭС, представители четырех непровластных политических сил парламента Армении и Предпарламента.