Էլիտայի արտոնյալ 20 տոկոսն իր կամքն է պարտադրում հանրության 80 տոկոսին, այսինքն` ժողովրդին: Այս մասին, քիչ առաջ ելույթ ունենալով Ազատության հրապարակում` ասաց ՀԱԿ խմբակցությանբ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը.
«Այսօր եկել եմ, որ ասեմ` «Դեմ եմ»- ը պայքար չէ 5 հազար, 10 հազար կամ 50 հազար դրամի համար: Սա պայքար է հանուն ժողովրդի ու ժողովրդի կամքի: Կասկած չկա, որ այն պսակվելու է հաղթանակով»,- ասաց պատգամավորն` ընդգծելով.
«Իշխանությունը չի կարողանում ժողովրդին համոզել, որ կուտակային համակարգը շահավետ է: Պարոնայք իշխանավորներ, դուք սխալ տեղ եք փողեր փնտրում, որովհետև թալանված ժողովուրդն այլևս փող չունի: Եթե փող եք ուզում` դիմեք ներկա ու նախկին կոռումպացված իշխանավորներին ու օլիգարխներին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը` նշելով, որ այսօր չի ցանկանում խոսել քաղաքական ասպեկտների մասին.
«Այստեղ եմ իմ լիակատար զորակցությունը հայտնելու սեփական իրավունքի համար պայքարող քաղաքացուն: Ես դեմ եմ պարտադիր կուտակայինին և ինձնից կախված ամեն բան կանեմ այս լուսավոր շարժման հաղթանակի համար»,- ասաց ՀԱԿ պատգամավորը:

Pashinian: Powers that be, you look for money in the wrong place
The privileged 20% i.e. the elite now dictates its will to 80% i.e. to the people, the deputy of Armenian National Congress (HAK) faction Nikol Pashinian said today at the rally against the compulsory accumulative pension system.
“I am against” movement is not a struggle for 5, 10 or 50 thousand drams. It is a struggle in the name of people and popular will. This struggle will undoubtedly be successful,” he stated.
“The authorities fail to explain to people that the compulsory accumulative pension system is a good thing. The powers that be, you are looking for money in the wrong place because the robbed people have no money anymore. If you want money, you should turn to corrupt officials and oligarchs,” the MP said.