Էլիտայի արտոնյալ 20 տոկոսն իր կամքն է պարտադրում հանրության 80 տոկոսին, այսինքն` ժողովրդին: Այս մասին, քիչ առաջ ելույթ ունենալով Ազատության հրապարակում` ասաց ՀԱԿ խմբակցությանբ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը.
«Այսօր եկել եմ, որ ասեմ` «Դեմ եմ»- ը պայքար չէ 5 հազար, 10 հազար կամ 50 հազար դրամի համար: Սա պայքար է հանուն ժողովրդի ու ժողովրդի կամքի: Կասկած չկա, որ այն պսակվելու է հաղթանակով»,- ասաց պատգամավորն` ընդգծելով.
«Իշխանությունը չի կարողանում ժողովրդին համոզել, որ կուտակային համակարգը շահավետ է: Պարոնայք իշխանավորներ, դուք սխալ տեղ եք փողեր փնտրում, որովհետև թալանված ժողովուրդն այլևս փող չունի: Եթե փող եք ուզում` դիմեք ներկա ու նախկին կոռումպացված իշխանավորներին ու օլիգարխներին»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը` նշելով, որ այսօր չի ցանկանում խոսել քաղաքական ասպեկտների մասին.
«Այստեղ եմ իմ լիակատար զորակցությունը հայտնելու սեփական իրավունքի համար պայքարող քաղաքացուն: Ես դեմ եմ պարտադիր կուտակայինին և ինձնից կախված ամեն բան կանեմ այս լուսավոր շարժման հաղթանակի համար»,- ասաց ՀԱԿ պատգամավորը:

Пашинян: Господа власть имущие, вы ищете деньги в неправильном месте
Привилегированные 20% – элита, сегодня диктует свою волю 80%, то есть народу, заявил на митинге против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы депутат парламента Армении от «Армянского национального конгресса» Никол Пашинян.
«Движение «Я против» - это не борьба за 5, 10 или 50 тыс. драмов. Это борьба во имя народа и его воли. Вне сомнений, эта борьбе завершится успехом», - сказал Н.Пашинян.
«Власти не могут объяснить народу, что обязательная накопительная пенсионная система – это хорошо. Господа власть имущие, вы ищете деньги в неправильном месте, потому что у обкраденного народа больше нет денег. Если хотите денег, обращайтесь к коррумпированным чиновникам и олигархам», - заявил парламентарий.