Ես այսօր այստեղ եմ, այս հարթակում առաջին հերթին որպես ՀՀ քաղաքացի և հետո նոր որպես ԲՀԿ պատգամավոր: Այս մասին Ազատության հրապարակում «Դեմ եմ» նախաձեռնության հավաքի ժամանակ ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վահան Բաբայանը:
«Քիչ առաջ մեզ միացավ նաև ԲՀԿ երիտասարդների միությունը: Մենք բոլորով ձեր կողքին ենք առաջին օրվանից: Եկել է ժամանակը, որ ժողովուրդը ոտքի կանգնի իր իրավունքի համար»,- ասաց Վահան Բաբայանն ու հեռակա կարգով դիմեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին.
«Վարչապետը հայտարարում է, որ պատրաստ է բանակցել, պատրա՞ստ է` դե թող ինքը գա այստեղ ու տեսնի ինչքան մարդ է հավաքվել, թող հասկանան, որ ժողովուրդը միասնական է: Ես երեկ եմ եկել սահմանապահ գյուղերից: Մարդիկ այնտեղ խնդրում են, որ Երևանը ոտքի կանգնի ու դուրս գա տներից: Հիմա նորից եմ կոչ անում` վեր կացեք ձեր տներից ու միացեք այս շարժմանը: Միայն պարտադիրը չէ, որին դեմ է մեր ժողվուրդը»,- ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավորը:
Նրա ելույթից հետո հավաքվածները ողջունեցին Արագածոտնի մարզի 7 գյուղերի բնակիչներին, ովքեր վերջին օրերին պայքարում էին իրենց գյուղերի մոտ կառուցվող ՀԷԿ-ի շինարարության դեմ: Նրանք ևս այսօր հրապարակում են:

In his speech during the rally held today by ‘I am against compulsory accumulative pension system’ initiative in Liberty Square of Yerevan, the deputy of Prosperous Armenia party (BHK) faction Vahan Babayan said that he came as an Armenian citizen, rather than a parliamentary deputy.
“The youth wing of BHK has joined us a short time ago. We have been at your side from the first day. It is time for the people to defend its rights,” Babayan said.
“Prime Minister Tigran Sargsyan says he is prepared to conduct negotiations. He should come here and see so many people gathered in the square. He will realize that the people are united. I was in border villages yesterday. Residents of those villages ask Yerevan residents to take to the streets. I call upon you once again to join this movement,” BHK deputy stated.
According to him, the compulsory component is not the only problem worrying Armenian citizens.
It is noteworthy that among those present in Liberty Square are residents of seven villages in Aragatsotn province who protested against the construction of a hydropower plant.