Ես այսօր այստեղ եմ, այս հարթակում առաջին հերթին որպես ՀՀ քաղաքացի և հետո նոր որպես ԲՀԿ պատգամավոր: Այս մասին Ազատության հրապարակում «Դեմ եմ» նախաձեռնության հավաքի ժամանակ ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վահան Բաբայանը:
«Քիչ առաջ մեզ միացավ նաև ԲՀԿ երիտասարդների միությունը: Մենք բոլորով ձեր կողքին ենք առաջին օրվանից: Եկել է ժամանակը, որ ժողովուրդը ոտքի կանգնի իր իրավունքի համար»,- ասաց Վահան Բաբայանն ու հեռակա կարգով դիմեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին.
«Վարչապետը հայտարարում է, որ պատրաստ է բանակցել, պատրա՞ստ է` դե թող ինքը գա այստեղ ու տեսնի ինչքան մարդ է հավաքվել, թող հասկանան, որ ժողովուրդը միասնական է: Ես երեկ եմ եկել սահմանապահ գյուղերից: Մարդիկ այնտեղ խնդրում են, որ Երևանը ոտքի կանգնի ու դուրս գա տներից: Հիմա նորից եմ կոչ անում` վեր կացեք ձեր տներից ու միացեք այս շարժմանը: Միայն պարտադիրը չէ, որին դեմ է մեր ժողվուրդը»,- ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավորը:
Նրա ելույթից հետո հավաքվածները ողջունեցին Արագածոտնի մարզի 7 գյուղերի բնակիչներին, ովքեր վերջին օրերին պայքարում էին իրենց գյուղերի մոտ կառուցվող ՀԷԿ-ի շինարարության դեմ: Նրանք ևս այսօր հրապարակում են:

В.Бабаян: Если премьер предлагает вести переговоры, пусть придет на площадь
Депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Ваан Бабаян, выступая сегодня на митинге инициативы «Против обязательной накопительной пенсионной системы» на площади Свободы в Ереване, заявил, что находится здесь не как депутат, а в первую очередь как гражданин Армении.
«Немногим ранее к нам присоединилось молодежное крыло «Процветающей Армении». Мы находимся рядом с вами с первого дня. Пришло время, чтобы народ поднялся на защиту своих прав», - заявил Ваан Бабаян.
Ваан Бабаян обратился к премьер-министру Армении Тиграну Саркисяну.
«Премьер заявляет, что готов вести переговоры, так пусть придет сюда и увидит, сколько людей здесь собралось, пусть поймет, что народ – един. Я вчера вернулся из приграничных сел. Люди там просят, чтобы жители Еревана встали на ноги и вышли на улицы. Сейчас я снова призываю, присоединяйтесь к этому движению», - заявил депутат ППА.
В.Бабаян также заявил, что обязательный компонент является отнюдь не единственным вопросом, который тревожит сегодня граждан страны и против которого они выступают.
Отметим, что на площади Свободы находятся также жители из семи сел Арагацотнской области Армении, протестовавшие против строительства ГЭС.