«Աջ սեկտորը» վրեժ կլուծի Սաշա Բիլիի սպանության համար
Ուկրաինական «Աջ սեկտորը» ակտիվիստ Ալեքսանդր Մուզիչկոյի՝ Սաշա Բիլիի սպանությունը համարում է պատվիված և մեղադրում է ՆԳ նախարար Արսեն Ավակովին:
Lenta.ru-ի փոխանցմամբ՝ Ռովենյան մարզում «Աջ սեկտորի» համակարգող Ռոման Կովալը հայտարարել է, որ իրենք վրեժ են լուծելու Սաշա Բիլիի սպանության համար:
Կովալը սուտ է անվանել ՆԳՆ-ի այն տեղեկությունները, թե Մուզիչկոն զինված է եղել դիմադրել է ոստիկանությանը: Նրա խոսքով՝ Բիլիի ձեռքերը շղթայված են եղել և նա չի կարողացել դիմադրություն ցույց տալ:
Նշենք, որ այսօր «Աջ սեկտորի» հայտնի ակտիվիստ Ալեքսանդր Մուզիչկոն՝ Սաշկո Բիլին սրտին արձակած կրակոցով սպանվել էր Ռովնո քաղաքի սրճարաններից մեկում:

Правый сектор будет мстить Авакову за убийство Сашка Билого
Смерть Александра Музычко в Правом секторе называют "заказным убийством министра". Об этом сообщает korrespondent.net.
Правый сектор намерен отомстить главе МВД Арсену Авакову за смерть Сашка Билого (Александра Музычко). Об этом сказано в официальном заявлении Правого сектора, которое они сделали в Ровно во вторник, 25 марта.
"Мы будем мстить Арсену Авакову за смерть нашего собрата. Расстрел Сашка Билого - это заказное убийство министра. Ведь повесток относительно любых уголовных дел Музычко не получал, и его никуда не вызывали", - передает слова координатора Правого сектора в Ровенской области Роман Коваль интернет-издание ЧаРивне.
В Правом секторе заявляют, что версия МВД - "это сплошная ложь". "Ведь Сашко Билый был со связанными руками, и не мог физически отстреливаться", - сказано в заявлении.