«Ժառանգության» հանրահավաքի անցկացումը Վանաձորում ևս հստակ չէ
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն իրազեկել է Վանաձորի քաղաքապետին ապրիլի 3-ին ժամը 10:00-23:00-ն Վանաձորի Արցախ պուրակը զբաղեցնելու իրենց մտադրության մասին: Տեղեկացրել են, որ հանրահավաք են պատրաստվում անել, որի ժամանակ խոսելու են ներքաղաքական իրավիճակի և արտաքին հարցերի մասին, մասնակիցների թիվը ենթադրաբար` 1000-5000-ի սահմանում:
Հարկ է նկատել, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին սովորաբար հաջողվել է բազմամարդ հանրահավաքներ անել Վանաձորում, բայց արդյոք հանրահավաքը կայանալո՞ւ է: Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է. «Հաշվի առնելով մեր քաղաքական իրավիճակը, ցանկություն կա հանրահավաք անելու, իսկ կլինի էդ օրը, թե ոչ, դժվարանում եմ ասել»,- գրել է «Հրապարակը»:

Hraparak: Heritage Party plans to hold rally in Vanadzor
“The deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosian notified the Vanadzor city municipality of their intention to hold a rally in Vanadzor’s Artsakh Park from 10 am to 11 pm on April 3. The domestic political situation and foreign policy issues will be discussed at the rally to be attended by about 1,000-1,500 people, according to the party.
It should be noted that as a rule Raffi Hovannisian managed to stage large rallies in Vanadzor, but will a rally take place this time? Armen Martirosian said: “Given the current political situation, there is a desire to hold a rally, but I can’t say what will happen on that day,” ‘Hraparak’ writes.