ԱԻՆ. Արարատյան դաշտում սպասվում է զրոյից ցածր ջերմաստիճան
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ մարտի 31-ին Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում սպասվում է ջերմաստիճանի անկում` գիշերը օդում մինչև 2 աստիճան, հողի մակերևույթին` 5 աստիճան ցուրտ:
Հանրապետության տարածքում մարտի 27-ի գիշերը, 28-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 27-ին, օրվա երկրորդ կեսին, 28-ի գիշերը, 29-30-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 31-ին հարավային շրջաններում սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում` ամպրոպ:
Քամին արևմտյան` 2-7 մ/վրկ, 29-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 20-25 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը 30-ին կնվազի 8-12 աստիճանով:

В Армении 27 марта ночью, 28 марта днем ожидается погода без осадков. 29-30 марта в значительной части областей республики будут наблюдаться осадки, а 31 марта возможны осадки и грозы в отдельных местах.
В Араратской долине 31 марта ожидается понижение температуры воздуха, ночью до 2-х градусов, на поверхности земли – до 5 градусов холода. Об этом сообщает служба Армгидромет МЧС Армении.
Скорость ветра достигнет 2-7 метров в секунду, 29 марта ожидается усиление ветра до 20-25 метров в секунду. Температура воздуха 30 марта понизится на 8-12 градусов.