Բակո Սահակյանը մասնակցել է բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի Վարդան Մամիկոնյան 7 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի իրականացնել զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների, արցախյան պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների, Պաշտպանության բանակում ծառայող ու արդեն զորացրված զինծառայողների և բազմազավակ ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելու գործընթացը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներ Էդգար Արամյանին և Վասիլի Սարգսյանին այս գործընթացին մասնակցելու համար՝ այն որակելով որպես հայրենանվեր ձեռնարկ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian attended today the festive ceremony of putting a new apartment building into operation. The building is located at 7 Mamikonian Street in Stepanakert.
The president said the state will continue providing apartments to liberator soldiers, 1st rank disabled war veterans, employees and demobilized servicemen of the Defense Army, and families having many children.
He thanked benefactors Edgar Aramian and Vasily Sargsyan for their assistance, calling it a patriotic initiative.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosian, Speaker of the NKR National Assembly Ashot Ghulian, Prime Minister Ara Harutyunian, other officials were present at the ceremony.