Բակո Սահակյանը մասնակցել է բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի Վարդան Մամիկոնյան 7 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի իրականացնել զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների, արցախյան պատերազմի առաջին խմբի հաշմանդամների, Պաշտպանության բանակում ծառայող ու արդեն զորացրված զինծառայողների և բազմազավակ ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելու գործընթացը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներ Էդգար Արամյանին և Վասիլի Սարգսյանին այս գործընթացին մասնակցելու համար՝ այն որակելով որպես հայրենանվեր ձեռնարկ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Степанакерте сдано в эксплуатацию многоквартирное здание
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию нового многоквартирного здания на ул.Мамиконяна, 7 в г.Степанакерте.
Глава государства подчеркнул, что государство и впредь будет последовательно осуществлять процесс обеспечения жильем семей погибших воинов-освободителей, инвалидов первой группы Арцахской войны, служащих и демобилизованных военнослужащих Армии обороны, многодетных семей.
Президент Саакян выразил признательность благотворителям Эдгару Арамяну и Василию Саркисяну за участие в данном процессе, назвав это патриотическим начинанием.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.