Խաչիկ Հարությունյանը հրաժարվել է ՀԱՊԿ ակադեմիայի ռեկտորի պաշտոնից
ՕԵԿ խմբակցության նախկին անդամ Խաչիկ Հարությունյանը հրաժարվել է ՀԱՊԿ ակադեմիայի ռեկտորի պաշտոնից։ Խ. Հարությունյանը «Ժողովուրդի» հետ զրույցում ասել է, որ ինքն այլևս չի ցանկանում քաղաքականությամբ զբաղվել, դրա համար էլ որոշել է ռեկտորի պաշտոնից հրաժարվել։
Թերթի ճշտող հարցին, թե արդյոք դուրս է եկել նաև «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից, Խաչատրյանը ուշագրավ պատասխան է տվել. «Լավ էլի, խնդրում եմ, որ հեռանում եմ քաղաքականությունից, դա արդեն շատ բան է ասում։ Հիմա այլ գործով եմ զբաղվելու»:
Հիշեցնենք, որ 2013 թ հունվարին Երևանում ՀԱՊԿ քարտուղարության և ԱԱԽ աշխատակազմի միջև ՀԱՊԿ Ակադեմիայի ֆոնդ ստեղծելու վերաբերյալ հուշագիր էր կնքվել: Փաստաթուղթը կնքել էին ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:

Former member of Orinats Yerkir parliamentary faction Khachik Harutyunian has declined to become rector of the Academy of the Collective Security Treaty Organization (CSTO). He told ‘Zhoghovurd’ paper that he does not want to engage in politics anymore so he decided to reject the post of rector.
When asked if he quit Orinats Yerkir Party, Harutyunian replied: “I already said that I am going to quit politics, and this fact speaks volumes”.
In January 2013 the CSTO Secretariat and the Staff of the National Security Council (NSC) signed a memorandum of understanding on the creation of CSTO Academy in Armenia. The document was signed by NSC Secretary Arthur Baghdasarian and CSTO Secretary General Nikolai Bordyuzha.