Խաչիկ Հարությունյանը հրաժարվել է ՀԱՊԿ ակադեմիայի ռեկտորի պաշտոնից
ՕԵԿ խմբակցության նախկին անդամ Խաչիկ Հարությունյանը հրաժարվել է ՀԱՊԿ ակադեմիայի ռեկտորի պաշտոնից։ Խ. Հարությունյանը «Ժողովուրդի» հետ զրույցում ասել է, որ ինքն այլևս չի ցանկանում քաղաքականությամբ զբաղվել, դրա համար էլ որոշել է ռեկտորի պաշտոնից հրաժարվել։
Թերթի ճշտող հարցին, թե արդյոք դուրս է եկել նաև «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից, Խաչատրյանը ուշագրավ պատասխան է տվել. «Լավ էլի, խնդրում եմ, որ հեռանում եմ քաղաքականությունից, դա արդեն շատ բան է ասում։ Հիմա այլ գործով եմ զբաղվելու»:
Հիշեցնենք, որ 2013 թ հունվարին Երևանում ՀԱՊԿ քարտուղարության և ԱԱԽ աշխատակազմի միջև ՀԱՊԿ Ակադեմիայի ֆոնդ ստեղծելու վերաբերյալ հուշագիր էր կնքվել: Փաստաթուղթը կնքել էին ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:

«Жоховурд»: Хачик Арутюнян отказался от должности ректора Академии ОДКБ
Бывший член фракции «Оринац еркир» Хачик Арутюнян отказался от должности ректора Академии ОДКБ. В беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» Хачик Арутюнян заявил, что он больше не хочет заниматься политикой, поэтому решил отказаться от должности ректора.
На вопрос корреспондента издания, покинул ли он ряды партии «Оринац еркир», Хачатрян ответил: «Я же попросил… ведь то, что я ухожу из политики, уже говорит о многом. Сейчас я буду заниматься другими делами».
Напомним, в январе 2013 года между секретариатом ОДКБ и аппаратом Совета национальной безопасности был подписан меморандум о взаимопонимании по вопросу создания в Республике Армения фонда «Академия ОДКБ». Документ подписали секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян и генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа.