Բակո Սահակյանն այցելել է Սարուշեն գյուղ, հետաքրքրվել տեղի խնդիրներով
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Ասկերանի շրջանի Սարուշեն գյուղ և հանդիպում ունեցել համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բնակավայրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը և այստեղ առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ Սարուշենն ունի հարմար աշխարհագրական դիրք, գտնվում է մայրաքաղաք Ստեփանակերտը Հադրութի և Մարտունու շրջանների հետ կապող կարևոր մայրուղու վրա, ինչը լրացուցիչ նախադրյալներ է ստեղծում գյուղի զարգացման համար:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է տեղերում բնակչության նախաձեռնողականությունը` նշելով, որ այն հանդիսանում է ցանկացած ծրագրի արդյունավետ իրականացման նախապայմաններից մեկը:

Президент НКР посетил село Сарушен Аскеранского района
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил сегодня село Сарушен Аскеранского района и встретился там с представителями общины. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономического развития этого населенного пункта и существующих здесь проблем.
Президент отметил, что Сарушен имеет выгодное географическое положение, находится на автомагистрали, связывающей столицу Степанакерт с Гадрутом и Мартуни, что создает дополнительные предпосылки для развития села.
Глава государства отметил важность инициативности местного населения, подчеркнув, что это является одной из предпосылок эффективного осуществления любой программы.