Հ. Բագրատյան. Վարչապետը և մի քանի նախարար պիտի հրաժարական տան
Սահմանադրական դատարանի այսօրվա որոշումից հետո հրաժարական պիտի տան վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախարարներ Արտեմ Աստրյանը, Վաչե Գաբրիելյանը, Դավիթ Սարգսյանը, Հրայր Թովմասյանը, Կենտրոնական բանկից` Արթուր Ջավադյանը և Ներսես Երիցյանը։ Սահմանադրական դատարանի որոշումից հետո այս մասին Facebook-յան իր էջում  գրել է ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը:
«Շնորհակալություն քառյակին՝ ՀԱԿԿ, ԲՀԿ, «Ժառանգություն» և «Դաշնակցություն», «Դեմ եմ»-ին, Արծվիկ Մինասյանին, Արտակ Զեյնալյանին և Մերի Խաչատրյանին, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանին՝ այս որոշման համար։
Լուրջ հետևություններ պիտի անեն USAID-ը և ՀԲ-ը՝ Հայաստանի հանրապետության տարածքում հակասահմանադրական «բարեփոխումները» խրախուսելու համար»,- գրել է պատգամավորը:

Багратян: Премьер и ряд министров должны уйти в отставку
После решения Конституционного суда по закону об обязательной накопительной пенсионной системе в отставку должны уйти премьер-министр Тигран Саркисян, министры Артем Асатрян, Ваче Габриелян, Давид Саркисян, Грайр Товмасян, глава Центрального банка Артур Джавадян и его заместитель Нерсес Ерицян. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат парламента Армении от фракции «Армянский национальный конгресс» Грант Багратян.
«Спасибо «четверке» - АНК, ППА, АРФД, «Наследию», движению «Я против», Арцвику Минасяну, Артаку Зейналяну, Мери Хачатрян, а также Конституционному суду Армении за это решение», - отметил Г.Багратян.
По его словам, USAID и Всемирный банк должны сделать серьезные выводы, поскольку «поддерживали антиконституционные реформы на территории Армении».