Քառյակի նիստն ավարտվեց. Իշխանությունների հետ վատ բաներ են տեղի ունենում
Քիչ առաջ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցությունում ավարտվեց ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերի հերթական հանդիպումը, որի ավարտին ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանը տեղեկացրեց, որ օրակարգում քննարկվել են համատեղ միջոցառումները և, մասնավորապես, համաձայնության են եկել սկսել մարզային հանրահավաքների շարքը:
Հանրահավաքները սկսելու են Գյումրիից և Վանաձորից, այնուհետև իրազեկման հանրահավաքներ կանցկացվեն նաև Հայաստանի այլ քաղաքներում, սակայն այդ երկու հանրահավաքների օրերը դեռ կհստակեցվեն տեղերում:
Խոսելով Սահմանադրական դատարանի այսօրվա կայացրած վճռի մասին` Ս. Մարգարյանն ասաց, որ առաջիկայում չորս ուժերը համատեղ հայտարարությամբ հանդես կգան, քանի որ դեռ վճռի տեքստը չունեն.
«Մի բան կարող ենք հստակ ֆիքսել. երբ քաղաքական ուժերն ու հասարակությունը համագործակցում են, արդյունք է լինում»:
Ինչ վերաբերում է կառավարությանն անվստահություն հայտնելու գործընթացին, ապա Ս. Մարգարյանն ասաց, որ այն կարող է սպասելի արդյունք տալ, քանի որ հստակ է, որ այսպես շարունակել այլևս հնարավոր չէ:
«Եթե գործընթացը տապալվի, ապա այլ գործընթացներ են սպասվում երկրում»,- ասաց ԲՀԿ պատգամավորը:
Հարցին, թե կլինե՞ն ՀՀԿ-ականներ, որոնք կմիանան այդ գործընթացին, պատգամավորը նշեց, որ չի կարող այդ հարցին պատասխանել, սակայն ասաց, որ բոլոր երկրներում էլ իշխանությունների հետ վատ բաները տեղի են ունենում այն ժամանակ, երբ նրանք կտրված են լինում իրականությունից:

Четыре непровластные партии начнут цикл митингов в областях Армении
Во фракции партии «Процветающая Армения» (ППА) сегодня немногим ранее завершилась очередная встреча четырех непровластных парламентских партий. Депутат от фракции ППА Степан Маргарян сообщил журналистам, что представители политических сил обсуждали совместные мероприятия, в частности, достигнуто соглашение о начале цикла областных митингов.
Митинги начнутся с Гюмри и Ванадзора, затем будут организованы мероприятия в других городах Армении, однако конкретные даты проведения митингов будут уточнены на местах.
Обратившись к решению Конституционного суда Армении, С.Маргарян заявил, что в ближайшее время четыре партии выступят с совместным заявлением.
«Можно четко констатировать одно: когда политические силы и общество сотрудничают, всегда бывает результат», - отметил депутат.
Что касается процесса выражения вотума недоверия правительству Армении, то представитель ППА отметил, что он может дать ожидаемый результат, поскольку очевидно, что продолжать работать таким образом больше нельзя.
«Если процесс будет провален, в стране нужно ожидать других процессов», - сказал С.Маргарян.
На замечание о том, есть ли вероятность того, что к процессу выражения вотума недоверия правительству могут присоединиться некоторые представители Республиканской партии Армении, депутат отметил: «Не могу ответить».
Однако при этом Степан Маргарян заявил, что во всех странах неприятности у властей начинаются тогда, когда власть имущие отрываются от реальности.