Ժիրինովսկին՝ ընդդեմ «Մակդոնալդսի». «Հետո Պեպսի-Կոլայով կզբաղվենք»
ՌԴ Լիբերալ-դեմոկրատակա կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին հայտարարել է, թե ամեն ինչ անելու է, որպեսզի Ռուսաստանի տարածքում գործող «Մակդոնալդսները» փակվեն:
««Մակդոնալդսը» փակել է Ղրիմի իր մասնաճյուղերը: Շատ լավ: Թող մեզ մոտ էլ փակի: Քաղաքային կազմակերպություններին կոչ եմ անում ցույցեր կազմակերպել»,-ասել է Ժիրինովսկին ու հավելել, որ պարտադիր է հասնել «Մակդոնալդսի» ռեստորանների փակման ամբողջ երկրի տարածքում»:
«Որ հետքն անգամ չմնա: Հետո Պեպսի-կոլայով կզբաղվենք»,-հավելել է Ժիրինովսկին:
Միևնույն ժամանակ, հայտնի է դարձել, որ ԱՄՆ-ում «Մակդոնալդսի» գլխավոր գրասենյակում մտադիր են մոտ ապագայում վերաբացել Ղրիմի ռեստորանները՝ նշելով. «Ռեստորանների փակումը ժամանակավոր է և կապված է արտադրական խնդիրների հետ:Նրանք հույս ունեն դռները բացել Ղրիմի բնակիչների համար հենց որ հնարավոր լինի՝ չմանրամասնելով, սակայն, թե ինչ պայմաններ են պետք»:

Жириновский будет добиваться ухода McDonald's из России
Лидер Либерально-демократической партии Российской Федерации Владимир Жириновский заявил, что будет добиваться закрытия ресторанов сети "Макдоналдс" везде в России.
"Макдональдс" закрыл свои заведения в Крыму. Очень хорошо. Еще бы у нас закрыл. Дам команду в городские организации ЛДПР, чтобы у всех "Макдоналдсов" выставить пикеты",- заявил лидер ЛДПР. Политик добавил, что обязательно добьется закрытия ресторанов "Макдоналдс" по всей стране. "Чтоб духу не было. Потом пепси-колой займемся", — добавил Жириновский.
В то же время, стало известно, что в головном офисе "Макдоналдс" в США рассчитывают в скором времени возобновить работу ресторанов в Крыму. В головном офисе фастфуда подтвердили опубликованную украинским филиалом информацию о закрытии кафе, сообщив, что "рестораны временно закрываются по независящим от компании производственным причинам", передает "РГ". В "Макдоналдс" надеются, что смогут открыть свои двери для крымчан "как только это будет возможно", не уточнив, какие условия для этого необходимы.