Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար վարչապետի հրաժարականն անսպասելի էր
«Այն, ինչ կատարվում է Հայաստանում, ցույց է տալիս, որ մեծ փոփոխությունների նախաշեմին ենք: Մյուսների պես պայծառատես չեմ, և ինձ համար ոչ թե սպասելի էր, այլ` անսպասելի: Մոդա է ասել՝ սպասելի էր: Սպասելի չէր, և դա ցույց է տալիս, որ կան ընդհատակյա գործընթացներ, կան ճաքեր, և եթե քաղաքական և քաղաքացիական դաշտը միանա, մոտ ապագայում կունենանք մեծ փոփոխություններ»,-լրագրողների հետ զրույցում, մեկնաբանելով ՀՀ արդեն նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հրաժարականը, այս մասին ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե վարչապետի հրաժարականը ինչպե՞ս կանդրադառնա քառյակի հետագա գործունեության վրա, Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենց խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը քիչ հետո ԱԺ չորս ոչ իշխանական ուժերի հետ հանդիպում կունենա և դրանից հետո կխոսի:
Դիտարկմանը, թե ո՞վ կլինի վարչապետի հաջորդ թեկնածուն, Ր. Հովհաննիսյանը որևէ անուն չտվեց, ապա ավելացրեց, որ իշխանությունը վերից վար պետք է փոխվի:

“Armenia is facing serious changes. The prime minister’s resignation was unexpected to me. Some clandestine processes are taking place, there are rifts, and if the political and civil fields unite, major changes are inevitable,” the leader of Heritage Party Raffi Hovannisian told journalists.
Asked what actions the four non-coalition forces are going to take following the prime minister’s resignation, Raffi Hovannisian replied that the further steps will be known after the meeting of these factions’ representatives that is now underway.
We would remind you that the non-coalition factions intended to hold a vote of no confidence in the government on April 28.