Պակիստանում 9 ամսեկան երեխան մեղադրվում է սպանության փորձի մեջ
Պակիստանում 9 ամսեկան երեխայի ծնողները սպանության փորձի մեղադրանքով կանգնել են դատարանի առջև: Այս մասին գրում է Gazeta.ru կայքը:
Երեխային ու նրա ընտանիքին մեղադրում են վառելիքային ընկերության աշխատակիցներին քարկոծելու մեջ, ովքեր փորձել են ապամոնտաժել գազի հաշվիչը:
Ընտանիքի հայրը նշել է, որ իրենց դատում են, քանի որ ավելի վաղ մասնակցել են թաղամասում էներգամատակարարման քաղաքականության դեմ բողոքի ակցիային:
Դատարանը գրավի դիմաց ազատ է արձակել երեխային, քանի որ մեղադրանքը հակասում է քրեական պատասխանատվության նվազագույն տարիքին: Պակիստանում քրեական պատասխանատվության ենթարկելու նվազագույն տարիքը 12-ն է: Այնուամենայնիվ, մեկ շաբաթ անց, երբ կկայանա հաջորդ դատական լսումը, երեխան պետք է «ներկայանա» դատարան:

В Пакистане младенца отдали под суд за попытку убийства
Девятимесячный ребенок и его родители предстали перед судом в Пакистане по обвинению в попытке убийства, сообщает FOX News.
Младенца и его семью обвиняют в том, что они у себя дома якобы забросали камнями сотрудников топливной компании, которые пришли демонтировать газовые счетчики.
Между тем отец семьи подчеркнул, что семью на самом деле судят за то, что они ранее выступили с протестом против политики электроснабжения в их районе.
Отмечается, что председательствующий судья распорядился отстранить полицейского от дел и освободил младенца под залог, так как обвинение, предъявленное ребенку, противоречит минимальному возрасту наступления уголовной ответственности в Пакистане – 12 годам. Тем не менее через неделю, когда состоятся следующие слушания, ребенок должен будет снова явиться в суд.