Աղբյուր. Արսեն Խոջոյանն առողջական լուրջ խնդիրներ չունի
Ադրբեջանից այսօր Հայաստան վերադարձված Արսեն Խոջոյանն առողջական լուրջ խնդիրներ չունի: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկանում է Իջևանի բժշկական կենտրոնի իր աղբյուրներից:
Մեր աղբյուրը հրաժարվեց պատասխանել՝ արդյոք արտաքին զննության արդյունքում երիտասարդի մարմնի վրա խոշտանգման հետքեր հայտնաբերվե՞լ են, թե՝ ոչ:
Aysor.am-ը խոսեց նաև Արսենի մոր՝ տիկին Սվետլանայի հետ, ով ասաց, որ որդուն դեռ չի տեսել.
«Փոխանակումից հետո նրան անմիջապես տարել են Իջևան, մենք հիմա նոր գնում ենք, որ տեսնենք»,- ասաց Արսեն Խոջոյանի մայրը:
Արսենի հարազատ Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի գյուղապետ Կամո Չոբանյանն էլ նշեց, որ իր տեղեկություններով՝ Արսենին հիմա Իջևանից բերում են Երևան.
«Միայն այն գիտեմ, որ առողջական լուրջ խնդիր իր մոտ չեն գտել»,- ասաց գյուղապետը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Ադրբեջանից Հայաստան է վերադարձվել Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ 22-ամյա Արսեն Խոջոյանը, ով այս տարվա մարտի 7-ին մոլորվելով հատել էր հայ-ադրբեջանական սահմանը:

Источник: У Арсена Ходжояна не обнаружены серьезные проблемы со здоровьем
Переданный Азербайджаном армянской стороне Арсен Ходжоян не имеет серьезных проблем со здоровьем. Об этом сообщили источники Aysor.am в больнице города Иджеван.
Источники Aysor.am также не уточнили, обнаружены ли на теле Арсена Ходжояна следы пыток.
В беседе с корреспондентом Aysor.am мать Арсена Ходжояна – Светлана сообщила, что пока не виделась с сыном.
«После передачи его сразу перевезли в больницу Иджевана, мы сейчас едем туда, чтобы увидеться с ним», - сказала она.
Как сообщил глава сельской администрации Верин Кармирахпюр Камо Чобанян, Арсена Ходжояна сейчас перевозят в Ереван.
«Я знаю только, что серьезных проблем со здоровьем у Арсена не обнаружили», - заявил он.
Напомним, сегодня ранее азербайджанская сторона передала армянской стороне пленного месяц назад гражданина Армении Арсена Ходжояна. 23-летний житель села Верин Кармирахбюр Арсен Ходжоян был пленен 7 марта. Он оказался на азербайджанской территории в результате дезориентации на местности из-за сильного тумана.