Հ. Աբրահամյանը Մոսկվայում փորձել է ճշտել Կրեմլի վերաբերմունքը
«168 ժամը» գրել է. «Ապրիլի 7-8-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Լիտվայում էր: Թերթի տեղեկություններով` վերադարձի ճանապարհին Հ. Աբրահամյանը կանգ է առել Մոսկվայում, սակայն այդ փաստի մասին պաշտոնական տեղեկատվություն չի հաղորդվել: Թերթի աղբյուրների համաձայն` Մոսկվայում Աբրահամյանը որոշակի շրջանակների հետ հանդիպումների միջոցով փորձել է ճշտել Կրեմլի վերաբերմունքը վարչապետի պաշտոնում իր նշանակման կապակցությամբ:
Ուշագրավ է, որ Հ. Աբրահամյանին չի հաջողվել հանդիպել անգամ իր գործընկերոջ` ՌԴ խորհրդարանի Վերին պալատի խոսնակ Սերգեյ Նարիշկինին: Նա, ըստ նույն աղբյուրների, հանդիպել է 2-րդ «էշելոնի» ռուս պաշտոնյաների: Թե ինչ են նրանք փոխանցել Աբրահամյանին իրենց վերադասների, մասնավորապես` Պուտինի վերաբերմունքի մասին, չի հաջողվել պարզել»:

«168 жам»: Абраамян пытался уточнить в Москве отношение к своему назначению
Газета «168 жам» пишет, что спикер Национального Собрания Армении Овик Абраамян 7-8 апреля находился в Литве. По сведениям издания, на обратном пути он остановился в Москве, однако об этом факте официально не сообщалось.
Как отмечает «168 жам», в Москве Овик Абраамян во время встреч с некоторыми кругами попытался уточнить отношение Кремля к своему возможному назначению на пост премьер-министра Армении.
«Примечательно, что Абраамяну не удалось встретиться даже со своим коллегой – спикером Госдумы Сергеем Нарышкиным. По сведениям источников, он встретился с российскими чиновниками «второго эшелона». Что они передали Абраамяну относительно отношения вышестоящего руководства, в частности Путина, выяснить не удалось», - отмечает газета.