Ծառուկյանը չորս խնդիր է դրել Նախագահի առջև. Օսկանյան
«Պարոն Ծառուկյանը չորս խնդիր է դրել նախագահի առջև»:«Կենտրոն» հեռուստաընկերության եթերում այս մասին հայտարարեց ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վարդան Օսկանյանը:
Նա նշեց, որ Ծառուկյանը Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ ԲՀԿ-ի օրակարգում կոալիցիայի մաս կազմելու խնդիր չկա:
Ըստ Վ. Օսկանյանի՝ ԲՀԿ առաջնորդը երկրի ղեկավարին է ներկայացրել նաև տնտեսական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը. «Պարոն Ծառուկյանն ասել է, որ ժամանակն է գնահատական տալ կառավարության վեց տարիների գործունեությանը` հասկանալու համար, թե ինչ պետք է անենլ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար»:
Հիշեցնենք, այսօր ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ևս մասնակցել է ՀՀ Նախագահի նստավայրում նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավիրած քաղաքական խորհրդակցություններին` ՀՀ վարչապետի թեկնածուի անվան շուրջ:

Вардан Осканян: Гагик Царукян представил президенту 4 проблемы
Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян в ходе встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном представил главе государства 4 проблемы. Об этом сообщил экс-глава МИД Армении, член партии «Процветающая Армения» Вардан Осканян в интервью телеканалу «Кентрон».
Он отметил, что Гагик Царукян подчеркнул, что в повестке возглавляемой им политической силы вопроса о вхождении в состав коалиции нет.
В.Осканян также сообщил, что лидер партии «Процветающая Армения» отметил необходимость экономических перемен в стране.
«Господин Царукян заявил, что необходимо дать оценку деятельности правительства Армении в течение последних 6 лет, чтобы понять, что нужно предпринять для выхода из сложившейся ситуации», - сказал В.Осканян.
Отметим, политические консультации проводятся в связи с обсуждением кандидата на пост премьер-министра Армении.