Հանրապետության տարածքում այսօր, ապրիլի 13-14-ի գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին առավելապես հյուսիսային շրջաններում,15-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին հարավային 2-7 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 11-ից 14-ը աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայութունից:
Երևանում այսօր սպասվում է փոփոխական ամպամածություն, էական տեղումներ չեն սպասվում, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 13-15-ի գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ:

В Армении ожидается потепление на 2-4 градуса
В значительной части областей Армении сегодня, 13-14 апреля в первой половине ночи и во второй половине дня ожидаются кратковременный дождь и гроза преимущественно в северных районах. 12 апреля на территории республики будет наблюдаться погода без осадков. Скорость ветра может достичь 15-20 метров в секунду.
Как сообщает служба Армгидромет МЧС Армении, температура воздуха 11-14 апреля постепенно повысится на 2-4 градуса. 15 апреля в значительной части областей ожидаются кратковременный дождь и гроза.
В Ереване сегодня будет наблюдаться переменная погода, существенные осадки не ожидаются. 12 апреля ожидается погода без осадков, 13-15 апреля в первой половине ночи и второй половине дня возможен кратковременный дождь, усиление ветра до 15-20 метров в секунду.