Բաքվում ստում են. Հայկական կողմից հակառակորդի ուղղությամբ կրակ չի բացվել
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ առաջնագծում հայկական զորքերի կողմից, հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման հետևանքով, երկու ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորել:
Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը Aysor.am-ի հետ զրույցում հերքեց այդ լուրերը, նշելով, որ հայկական կողմը շարունակում է պահպանել հրադադարի ռեժիմի կանոնները:
«Եթե վերջին օրերին այնպիսի լարվածություն եղած լինի, որի դեպքում հայկական կողմը պատասխան կրակով ճնշած լիներ հակառակորդին, կարելի կլիներ ենթադրել, որ ադրբեջանական կողմը վիրավորներ ունի, սակայն վերջին օրերին, Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների թիվն առանձնապես մեծ չի եղել ու հայկական կողմից հակառակորդի ուղղությամբ կրակ չի բացվել»,- ասաց Ա. Հովհաննիսյանը:

The press service of Azerbaijani Defense Ministry reported that two Azerbaijani servicemen were wounded as a result of a ceasefire violation by Armenian troops on the frontline.
Spokesman for Armenian Foreign Ministry Artsrun Hovhannisian refuted these reports during a talk with Aysor.am. The Armenian side continues to observe the ceasefire, he said.
“If there was so much tension in recent days that the Armenian side had to return the fire, in this case it could be assumed that there were wounded Azerbaijani servicemen. But Azerbaijan has not committed many ceasefire violations in recent days so the Armenian side did not open fire at the enemy,” A. Hovhannisian said.