Հայտնի են Դամասկոսի հայկական վարժարանում վիրավորվածների անունները
Համաձայն նախնական տեղեկությունների՝ այսօր Դամասկոսի Հայ Կաթողիկե «Փարոս» վարժարանի հրթիռակոծման հետևանքով վիրավորների թվում երկու հայ աշակերտ և երկու հայ ուսուցչուհի կա։ Այս մասին գրված է Հալեպի «Գանձասար» շաբաթաթերթի Facebook-յան էջում:
Վիրավոր աշակերտներն են Նարեկ Մարաշլյանն ու Հակոբ Խտըրլարյանը, իսկ ուսուցչուհիները՝ Սիլվա Լյուլեճյանն ու Ֆրասու Տեշօղլանյանը:
Վարժարան այցելելու պահին վիրավորվել էր նաև Ռուպա Արիսյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արտգործնախարարության ֆեյսբուքյան էջը նույնպես տեղեկացրել էր, որ Դամասկոսի Հայ Կաթողիկե դպրոցի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել է 1, վիրավորվել՝ մոտ 60 անձ։

Известны имена армян, раненных во время обстрела гимназии «Парос» в Дамаске
В числе раненных в результате ракетного обстрела армянской католической гимназии «Парос», по предварительным данным, есть два школьника-армянина и две учительницы-армянки. Об этом сообщается на странице еженедельной газеты «Гандзасар» в социальной сети Facebook.
Ранения получили школьники – Нарек Маршалян и Акоп Хтрларян, учителя – Сильва Лулечян и Фрасу Тешогланян. В момент обстрела на территории гимназии находилась также Рупа Арисян.
Напомним, ранее МИД Армении подтвердил информацию о ракетном обстреле Армянской католической школы Дамаска. «По предварительным данным, в результате обстрела Армянской католической школы Дамаска погиб один человек, около 60 получили ранения», - говорится в сообщении МИД на странице в Facebook.