Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի եզդիական համայնքին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքին՝ Մալաքե Թաուսի առթիվ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Ուղերձում ասված է.«Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդները միասին են եղել դարեր շարունակ՝ թե՛ ուրախության, թե՛ փորձության ժամին: Մեր նախնիները կռել են այդ միասնությունն ու եղբայրությունը նաև մարտի դաշտում: Այսօր մենք՝ Հայաստանի բոլոր իրավահավասար քաղաքացիներս, կերտում ենք մեր երկիրը՝ մեր ընդհանուր տունը, և զգալի է ձեր ներդրումն այդ հայրենանվեր գործում:
Թող նոր տարին հաջողություններ բերի ձեզ և ձեր ընտանիքներին՝ բացելով զարգացման ու առաջադիմության նոր հորիզոններ, և ավելի ամրապնդվի մեր ժողովուրդների անխզելի բարեկամությունը»:

Президент Армении поздравил езидскую общину с Новым годом
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание езидской общине Армении по случаю Нового года – Малакке Тауса. Как сообщили в пресс-службе президента, в послании говорится:
«Горячо поздравляю езидскую общину Армении по случаю Нового года – Малакке Тауса.
Армянский и езидский народы были вместе на протяжении веков в минуты радости и испытаний. Наши предки выковали это единство и братство и на поле боя. Сегодня мы, все равноправные граждане Армении, создаем нашу страну, наш общий дом, и ваш вклад в это дело ощутим.
Пусть Новый год принесет вам и вашим семьям успехов, открывая новые горизонты развития и продвижения, и еще больше укрепит нерасторжимую дружбу наших народов».