Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի եզդիական համայնքին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքին՝ Մալաքե Թաուսի առթիվ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Ուղերձում ասված է.«Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդները միասին են եղել դարեր շարունակ՝ թե՛ ուրախության, թե՛ փորձության ժամին: Մեր նախնիները կռել են այդ միասնությունն ու եղբայրությունը նաև մարտի դաշտում: Այսօր մենք՝ Հայաստանի բոլոր իրավահավասար քաղաքացիներս, կերտում ենք մեր երկիրը՝ մեր ընդհանուր տունը, և զգալի է ձեր ներդրումն այդ հայրենանվեր գործում:
Թող նոր տարին հաջողություններ բերի ձեզ և ձեր ընտանիքներին՝ բացելով զարգացման ու առաջադիմության նոր հորիզոններ, և ավելի ամրապնդվի մեր ժողովուրդների անխզելի բարեկամությունը»:

Armenian President Serzh Sargsyan has sent a congratulatory message to the Yezidi community of Armenia on the occasion of Malak Tawus - the Yezidi New Year, according to the presidential press service.
“I warmly congratulate the Yezidi community of Armenia on New Year – Malak Tawus.
The Armenian and Yezidi people have for centuries been together in moments of joy and ordeals. Our ancestors forged that unity and fraternity on the battlefield too. Today we are all citizens of Armenia enjoying equal rights and building our country, our common home, and our contribution to this cause is tangible.
May the New Year bring success you success, opening new horizons of development and progress and strengthening the inviolable friendship of our peoples”.