Վլադիմիր Գասպարյան. Ոստիկանության խնդիրները բազմաթիվ են
Դժգոհություններ կան և՛ լրագրողներից, և՛ իշխանավորներից, և՛ ոստիկաններից, մենք մեր սխալները տեսնում ենք և գնում ենք դրանք շտկելու ճանապարհով: Այս մասին այսօր Ոստիկանության օրվա առթիվ միջոցառման ժամանակ լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը:
Նրա խոսքով՝ ոստիկանության համակարգում թերությունները բազմաթիվ են, սակայն իրենք «մեռելներից հարություն են առնում»:
Ոստիկանապետը նշեց, որ Ոստիկանությունը բազմահազարանոց և անընդհատ փոփոխություններ կրող օրգանիզմ է, որը անընդհատ աշխատանք է պահանջում:
Նրա խոսքով՝ այստեղ չկա այնպես, որ շտկեցիր մի բան ու անցավ, խնդիրների տակից մեկ այլ խնդիր է ի հայտ գալիս և դրա համար չհոգնելու և չկանգնելու կամք է պետք:

Владимир Гаспарян: В системе полиции есть многочисленные проблемы
Начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян заявил сегодня на мероприятии по случаю Дня полиции, что в системе полиции есть многочисленные недостатки, однако они последовательно исправляются.
«Недовольство есть и у журналистов, и у властей, и у полицейских, мы видим свои ошибки и идем по пути их исправления», - заявил он.
Владимир Гаспарян отметил, что полиции – это многотысячная структура, организм, который постоянно меняется и требует постоянной работы.
По его словам, чтобы не останавливаться и продолжать работу по устранению недостатков, необходима воля.