Քուվեյթը մեկ մլն դոլար է հատկացրել տուն-ինտերնատի շինարարության համար
ՀՀ կառավարությունը հաստատել է աշխատանք փնտրող անձի կարիքների գնահատման կարգը, հարմար աշխատանքի պայմանները բնութագրող չափանիշները, աշխատանք փնտրող անձի հաշվառման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը, դրանց ներկայացման կարգն ու ժամկետները, աշխատանք փնտրող անձի հաշվառման և հաշվառումից հանելու կարգը և խնդրին առնչվող բազմաթիվ այլ կարգեր, ցանկեր ու չափանիշներ:
«Զբաղվածության մասին» ՀՀ օրենքի պահանջով կառավարությունը սահմանել է Զբաղվածության պետական գործակալության տարածքային կենտրոն գործազուրկի չներկայանալու հարգելի պատճառները:
Կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայությամբ գործող Երևանի թիվ 1 տուն-ինտերնատում շինարարական աշխատանք կատարելու համար Քուվեյթի Պետության կառավարության կողմից նվիրաբերության պայմանագրի նախագծին: Դեռ 2012 թվականին նախարարությունն այդ խնդրանքով դիմել էր Քուվեյթի դեսպանություն: Ի պատասխան դիմումի Քուվեյթի Պետության կառավարությունը որոշում է կայացրել 1 միլիոն ԱՄՆ դոլար հատկացնել տուն-ինտերնատում շինարարական աշխատանք կատարելու համար:

Kuwait allocates $1 million for construction in nursing home
At its session today, the Armenian government approved the order of job seekers’ needs assessment, the standards characterizing favorable working conditions, the list of necessary documents for registration of a job seeker, the order and deadline of their submission, and other criteria, lists and orders concerning registration of job seekers and their removal from the register and related issues.
The government also approved the draft agreement on a donation by the Kuwaiti government for construction work in Yerevan nursing home # 1 under the jurisdiction of Armenian Ministry of Labor and Social Affairs. The ministry submitted a request to the Kuwaiti embassy in 2012. In response the Kuwaiti government took a decision to allocate $1 million for construction work in the nursing home.