Վարչապետը միացավ «Դեմ եմ»-ի ցույցին. Մեկ ամսվա մեջ որոշում կունենանք
Քիչ առաջ Հովիկ Աբրահամյանը միացավ «Դեմ եմ» նախաձեռնության կազմակերպած ակցիային Նախագահի նստավայրի առաջ:
Հավաքվածները վարչապետին ներկայացրեցին իրենց պահանջները՝ նշելով, որ սա պայքար չէ անձերի կամ կառույցների դեմ, սա պայքար է իրավունքի համար:
Ինչին ի պատասխան վարչապետը շնորհակալություն հայտնեց այս հանդիպման համար՝ ավելացնելով.
«Ես տեղյակ եմ ձեր բոլոր մտահոգություններին ու ուզում եմ խնդրել, որ մեր քննարկումները չլինեն փողոցում: Ես պատրաստ եմ գործնական քննարկումներ ստեղծել: Մենք կարող ենք ունենալ հաջողություն՝ այդ քննարկումների արդյունքում: Մենք արդեն ստեղծել ենք խումբ, որն աշխատում է ու փոևձելու է տալ ձեր բոլոր հարցերի պատասխանները: Ես չեմ ուզում սպասել մինչև սեպտեմբերի 30-ն, ու մեկ ամսվա մեջ մենք կունենանք մի որոշում, որով կփորձենք պատասխանել ձեր պահանջներին»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանն, ինչին ի պատասխան ակցիայի մասնակիցները բղավեցին՝ «Հիմա»:
«Դեմ եմ»-ի անդամ Դավիթ Մանուկյանը հարցրեց վարչապետից, արդյոք նա պատրա՞ստ է երաշխավորել, որ մինչև օրենքի մշակումը ոչ մի պահում այլևս չկատարվի.
«Պատասխանեք միայն այո կամ ոչ, պարոն վարչապետ»,- ասաց Դավիթ Մանուկյանն, ինչին ի պատասխան վարչպաետը հստակ չպատասխանեց:

Премьер Армении встретился с участниками акции инициативы «Я против»
Напротив здания резиденции президента Армении продолжается акция протеста гражданской инициативы «Я против», выступающей против внедрения обязательного компонента накопительной пенсионной системы. На встречу с участниками мероприятия немногим ранее пришел новоназначенный премьер-министр Армении Овик Абраамян.
Участники акции представили премьеру свои требования, отметив, что эта борьба направлена на защиту прав, а не против отдельных личностей или структур.
Овик Абраамян заявил, что в курсе всех проблем и готов к конструктивному диалогу.
«Я в курсе всех проблем, которые вызывают вашу обеспокоенность. Наши обсуждения не должны проходить на улице. Готов обсуждать их с вами, первый шаг мною уже сделан, и я готов продолжить обсуждения. Хочу, чтобы вы поняли, что мы готовы решать любой справедливый вопрос. Мой подход заключается в том, чтобы не ждать до 30 сентября и уже до конца июня найти такое решение, которое будет приемлемо для всех», - сказал премьер, еще раз заверив, что готов к конструктивному диалогу.
Член гражданской инициативы «Я против» Давид Манукян спросил у премьер-министра, готов ли он гарантировать, что до доработки закона «О накопительных пенсиях» обязательные взносы не будут удерживаться. «Господин премьер-министр, нам нужен четкий ответ, да или нет», - заявил Д.Манукян,
В ответ на это Овик Абраамян заявил: «Мы должны сесть и вместе обсудить. Первый шаг мною сделан, и я готов к сотрудничеству с вами».