Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Ֆիրդուսի թաղամասի բնակիչներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Երևանի Ֆիրդուսի՝ 33-րդ թաղամասի կառուցապատման արդյունքում օտարված բնակելի տարածքների բնակիչներին: Այս մասին հայտնում են կառավարությունից:
Կառավարության ղեկավարի առաջարկով բնակիչները ներկայացրել են իրենց խնդիրները, որոնք տարբեր էին՝ բնակարանների վարձավճարների ուշացումից մինչև տրամադրվելիք բնակարանների շինարարական աշխատանքների դանդաղ ընթացք:
Վարչապետ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ բարձրաձայնված հարցերը բազմաբնույթ են և ընդգրկուն. ժամանակ է անհրաժեշտ դրանց մանրակրկիտ ծանոթանալու և լուծման տարբերակները քննարկելու համար: Վարչապետը հավաստիացրել է, որ բնակիչներին հուզող խնդիրները գտնվելու են իր ուշադրության կենտրոնում և պայմանավորվածություն ձեռք բերել դրանց վերջնական լուծում տալու նպատակով հանդիպումը տեղափոխել հաջորդ ամիս:

Премьер-министр Армении принял жителей ереванского квартала Фирдуси
Премьер-министр Армении Овик Абрамян принял сегодня жителей жилых территорий, отчужденных в результате застройки ереванского 33-го квартала Фирдуси. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
По предложению главы правительства, жители представили волнующие их вопросы, касающиеся широкого спектра – от медленного хода работ по строительству новых квартир до проблем с арендной платы за жилье.
Премьер-министр отметил, что для детального ознакомления и обсуждения вариантов решения озвученных проблем необходимо время. Овик Абрамян заверил, что эти вопросы будут находиться в центре его внимания. Достигнута договоренность провести встречу в следующем месяце для окончательного решения представленных проблем.