Telegraph. Սարկոզին փորձել է հրապուրել Օլանդի ընկերուհուն
Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Ֆրանսու Օլանդը փորձել է հրապուրել երկրի ներկայիս նախագահի նախկին ընկերուհուն: Այս մասին գրում է The Telegraph-ը: Նշվում է, որ Սարկոզին սիրահետել է քաղաքական լրագրող Վալերի Տրիերվեյլերին, 2007 թվականին՝ նախագահ ընտրվելուց երկու ամիս անց, Ելիսեյան պալատում տեղի ունեցած երեկույթի ժամանակ: Այդ ժամանակ Տրիերվեյլերի և Օլանդի միջև գաղտնի սիրավեպ կար:
«Դուք գեղեցիկ եք: Մենք պետք է հանդիպենք»,-իբրև թե ասել է Սարկոզին: Աղբյուրը գրում է, որ լրագրողը մերժել է երկրի նախագահին: Մերժումը նաև բացատրվում է Սարկոզիի և լրագրողի թշնամական հարաբերություններով:
2012 թվականին Տրիերվեյլերը դարձավ Ֆրանսիայի առաջին տիկին, սակայն 2014 թվականին նա և Օլանդը հայտարարեցին բաժանման մասին:

Telegraph: Саркози пытался соблазнить экс-подругу Олланда
Бывший президент Франции Николя Саркози когда-то пытался соблазнить экс-подругу нынешнего французского лидера Франсуа Олланда, пишет The Telegraph. Утверждается, что Саркози ухаживал за политической журналисткой Валери Триервейлер на вечеринке в Елисейском дворце в 2007 году через два месяца после его избрания на президентский пост. В то время у Триервейлер был тайный роман с Олландом, напоминает газета.
«Вы прекрасны. Мы должны видеться друг с другом», – якобы заявил Саркози журналистке. Однако Триервейлер отвергла ухаживания тогдашнего президента Франции, утверждает издание со ссылкой на новую книгу Патриса Машюре «L'Enfant Terrible: Жизнь в Елисейском дворце во время Саркози». Это объясняет враждебные отношения между Триервейлер и Саркози, отмечается в заметке.
В 2012 году Триервейлер стала первой леди Франции, однако в январе 2014 года они с Олландом объявили о расставании, добавляет газета.