ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը քիչ առաջ այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Երկրի ղեկավարը ծաղկպսակ դրեց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ՝ անմար կրակի մոտ:
Նախագահին ուղեկցում են առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, Աժ նախագահի պաշտոնակատար Էդուարդ Շարմազանովը, Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Հրայր Թովմասյանը, Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Տարածքային կառավարության նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գևորգյանը, ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Աժ պատգամավորներ ու այլ պաշտոնատար անձինք:
Aysor.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հոգեհանգստի կարգ մատուցեց ի հիշատակ Ցեղասպանության զոհերի:

Top leaders of Armenia honor memory of Armenian Genocide victims
Armenian Prersident Serzh Sargsyan laid a wreath at the Tsitsernakaberd Complex dedicated to the memory of the victims of the 1915 Armenian Genocide.
The head of state was accompanied by Catholicos of All Armenians Karekin II, Prime Minister Hovik Abrahamian, Acting Speaker of the National Assembly Edward Sharmazanov, Chairman of the Constitutional Court Gagik Harutyunian, Yerevan Mayor Taron Margarian, government members, and parliamentary deputies.
Catholicos of All Armenians Karekin II offered a service for the repose of the souls of the innocent victims of the Armenian Genocide.