Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3.500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 600 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3.500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ-ից:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման դեպքերից, հակառակորդի օդուժը շփման գծի երկարությամբ անցած շաբաթվա ընթացքում իրականացրել է մի շարք ուսումնական թռիչքներ:
ՊԲ հակաօդայինները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի օդուժի ուսումնամարտական թռիչքները և դրանք պահել վերահսկողության տակ

On April 20-26 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 600 times on the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan, with over 3,500 shots fired from guns of various calibers at Armenian frontline positions, according to the NKR Defense Army.
In addition to ceasefire violations, the Azerbaijani air force made several training flights along the Line of Contact in the past week.
The air defense units of the NKR Defense Army detected training flights of the enemy planes and kept them under control.