Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3.500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 600 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3.500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ-ից:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման դեպքերից, հակառակորդի օդուժը շփման գծի երկարությամբ անցած շաբաթվա ընթացքում իրականացրել է մի շարք ուսումնական թռիչքներ:
ՊԲ հակաօդայինները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի օդուժի ուսումնամարտական թռիչքները և դրանք պահել վերահսկողության տակ

Силы ПВО НКР проконтролировали полеты азербайджанских ВВС
В период с 20 по 26 апреля на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 600 раз. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Согласно оперативным данным, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра более 3500 выстрелов.
Кроме того, ВВС Азербайджана в течение прошедшей недели осуществили учебные полеты вдоль линии соприкосновения.