Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներն այցելել են Հակոբ Ինջիղուլյանին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի գրասենյակի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանին, ինչպես նաև 2010թ.-ից Ադրբեջանում գտնվող 5 հոգուց բաղկացած ընտանիքին: Այս մասին «ԱՊԱ»-ին ասել է ԿԽՄԿ Բաքվի գրասենյակի մամուլի քարտուղար Իլահա Հուսեյնովան։ Նշվում է, որ գերիներին այցելելու ընթացքում տեղի է ունեցել նամակների փոխանակություն:
Այս տեղեկատվությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ԿԽՄԿ Երևանյան գրասենյակի մամուլի ծառայությունից.
«Հարազատները տեղյակ են պահվել, որ ունեն նամակներ: Արդեն կարող են մոտենալ մեր գրասենյակ ու վերցնել դրանք»,- ասացին ԿԽՄԿ մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանն Ադրբեջանում է հայտնվել նախորդ տարվա օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը: Նա չի կողմնորոշվել տեղանքում:

Представители МККК встретились в Баку с армянскими военнопленными
Представители бакинского офиса Международного комитета Красного креста посетили армянского военнопленного Акопа Инджигуляна и содержащихся с 2010 года в Баку членов армянской семьи в составе пяти человек.
Как сообщила агентству «АПА» пресс-секретарь бакинского офиса МККК Илаха Гусейнова, на встрече с пленными был произведен обмен письмами.
Эту информацию Aysor.am подтвердили в ереванском офисе МККК. «Мы известили родных о полученных письмах», - отметили в пресс-службе ереванского офиса МККК.
Напомним, что военнослужащий Акоп Инджигулян оказался на азербайджанской территории в ночь на 8 августа прошлого года.