Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներն այցելել են Հակոբ Ինջիղուլյանին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի գրասենյակի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանին, ինչպես նաև 2010թ.-ից Ադրբեջանում գտնվող 5 հոգուց բաղկացած ընտանիքին: Այս մասին «ԱՊԱ»-ին ասել է ԿԽՄԿ Բաքվի գրասենյակի մամուլի քարտուղար Իլահա Հուսեյնովան։ Նշվում է, որ գերիներին այցելելու ընթացքում տեղի է ունեցել նամակների փոխանակություն:
Այս տեղեկատվությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին ԿԽՄԿ Երևանյան գրասենյակի մամուլի ծառայությունից.
«Հարազատները տեղյակ են պահվել, որ ունեն նամակներ: Արդեն կարող են մոտենալ մեր գրասենյակ ու վերցնել դրանք»,- ասացին ԿԽՄԿ մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանն Ադրբեջանում է հայտնվել նախորդ տարվա օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը: Նա չի կողմնորոշվել տեղանքում:

ICRC representatives meet Hakob Injighulian
Representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Baku Office visited Armenian serviceman Hakob Injighulian held captive by Azerbaijan and a 5-member family held in Azerbaijan since 2010, the ICRC Baku Office spokeswoman Ilaha Huseynova told APA news agency. An exchange of letters took place during the visits to captives.
An employee of the ICRC Yerevan Office’s press service confirmed this information during a talk with Aysor.am.
“The relatives were informed that letters were sent for them. They can visit our office and take these letters,” the press service employee said.
Soldier Hakob Injighulian crossed into Azerbaijani territory on the night of August 8, 2013 after losing his way.