«Դեմ եմ» նախաձեռնության ակցիան այսօր՝ Մատենադարանի դիմաց
«Դեմ եմ» նախաձեռնությունը այսօր՝ մայիսի 1-ին, Մատենադարանի դիմաց ժամը 18.30-ին կազմակերպում է շնորհավորական իրազեկման ակցիա: Այս մասին տեղեկանում ենք նախաձեռնության Facebook-յան հայտարարությունից:
«Աշխատավոր, պայքարող և արժանապատիվ հայեր ջան: Այսօր մայիսի 1-ն է՝ հպարտ և ազնիվ աշխատավորների համերաշխության և միասնության համաշխարհային տոնը: Շնորհավորում եմ բոլորիս տոնի կապակցությամբ և հրավիրում եմ միանալու այսօր երեկոյան կայանալիք շնորհավորական իրազեկման ակցիային:
18:30-ին հավաքվում են Մատերանդարանի դիմաց: Միասին շնորհավորենք մեր սիրելի աշխատավոր քաղաքացիներին և կոչ անենք միանալու մեր պայքարին՝ ընդդեմ աշխատավոր մարդու թալանի»:

“I am against’ civil initiative will stage an awareness action today outside the Matenadaran Institute of Ancient Manuscripts in Yerevan, according to a Facebook statement of the initiative.
“Today, on May 1 – International Workers Day we will gather at 6:30 pm outside the Matenadaran. We congratulate everyone on this holiday and invite you to join the awareness action,” the civil initiative said in a statement.
“I am against’ initiative urges the workers of Armenia to join the struggle against the introduction of the compulsory accumulative pension system and defend their rights.