«Դեմ եմ» նախաձեռնության ակցիան այսօր՝ Մատենադարանի դիմաց
«Դեմ եմ» նախաձեռնությունը այսօր՝ մայիսի 1-ին, Մատենադարանի դիմաց ժամը 18.30-ին կազմակերպում է շնորհավորական իրազեկման ակցիա: Այս մասին տեղեկանում ենք նախաձեռնության Facebook-յան հայտարարությունից:
«Աշխատավոր, պայքարող և արժանապատիվ հայեր ջան: Այսօր մայիսի 1-ն է՝ հպարտ և ազնիվ աշխատավորների համերաշխության և միասնության համաշխարհային տոնը: Շնորհավորում եմ բոլորիս տոնի կապակցությամբ և հրավիրում եմ միանալու այսօր երեկոյան կայանալիք շնորհավորական իրազեկման ակցիային:
18:30-ին հավաքվում են Մատերանդարանի դիմաց: Միասին շնորհավորենք մեր սիրելի աշխատավոր քաղաքացիներին և կոչ անենք միանալու մեր պայքարին՝ ընդդեմ աշխատավոր մարդու թալանի»:

Гражданская инициатива «Я против» проведет сегодня информационную акцию
Гражданская инициатива «Я против» организует сегодня, 1 мая, информационную акцию у здания Института древних рукописей Матенадаран имени Месропа Маштоца. Об этом инициатива «Я против» сообщает на своей странице в социальной сети Facebook.
«Сегодня 1 мая – День международной солидарности трудящихся мы собираемся в 18:30 у здания Матенадарана. Поздравляем всех с праздником и приглашаем присоединиться к сегодняшней информационной акции», - говорится в заявлении гражданской инициативы.
Инициатива «Я против» призывает всех трудящихся граждан республики присоединиться к борьбе против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы и защищать свои права.