Մսամթերքի գները տատանվում են
2014թ. ապրիլին 2013 թ. ապրիլի համեմատ մսամթերքի գները նվազել են 1.7%-ով, իսկ 2014 թ. մարտի համեմատ գրանցվել է գների հարաբերականորեն կայուն մակարդակ: Այս մասին տեղեկացնում են Ազգային վիճակագրական ծառայությունից:
2014թ. ապրիլին մարտի համեմատ ոչխարի մսի գինն աճել է 0.3%-ով, հավի բդինը` 0.3%-ով, խոզապուխտինը` 0.3%-ով, տավարի մսի պահածոյինը` 0.5%-ով, կիսաապխտած երշիկինը` 0.7%-ով, բարձր տեսակի ապխտած երշիկինը` 1.0%-ով, խոզի մսինը` 3.4%-ով:
Միաժամանակ, հանրապետությունում գրանցվել է այլ մսեղենի (խաշի պարագաներ)` 2.0%, թռչնամսի` 1.2%, պելմենիի` 0.4%, տավարի մսի` 0.3%, աղացած մսի` 0.2%, տավարի փափկամսի` 0.2% գնանկում:
Հանրապետության դիտարկված 7 քաղաքներում 2014 թ. ապրիլին մարտի համեմատ մսամթերքի գներն աճել են 0.3-1.3%-ով, իսկ 4-ում գրանցվել Է 0.3-0.1% գնանկում: Մայրաքաղաքում մսամթերքի գները նվազել են 0.3%-ով:

Цены на мясные продукты в Армении снизились в апреле 2014 года на 1.7%
В Армении в апреле 2014 года по сравнению с апрелем 2013 года цены на мясные продукты снизились на 1.7%, а по сравнению с мартом 2014 года зафиксирован относительно стабильный уровень. Об этом сообщает Национальная статистическая служба Армении.
В апреле 2014 года по сравнению с мартом цена на баранину выросла на 0.3%, куриные окорочка – 0.3%, на консервы из говядины – 0.5%, полукопченые колбасы – 0.7%, копченые колбасы высшего сорта – 1.0%, свинину – 3.4%.
Вместе с тем в республике зарегистрирован спад на другие мясные продукты (мясные ингредиенты для хаша) – на 2.0%, мясо птицы – 1.2%, пельмени – 0.4%, говядину – 0.3%, мясной фарш – 0.2%, говяжье мясо без костей – 0.2%.
В рассматриваемых семи городах Армении в апреле 2014 года по сравнению с мартом цены на мясные продукты возросли на 0.3-1.3%, а в четырех города республики – зафиксирован 0.3-0.1% спад цен. В столице цены на мясо и мясную продукцию снизились на 0.3%.