Ացախի նախագահն ընդունել է եվրոպացի պատգամավորներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի և Իսպանիայի Թագավորության խորհրդարանների մի խումբ պատգամավորների և նրանց ուղեկցող անձանց: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին և երկկողմ հարաբերություններին առչնվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է եվրոպական տարբեր կառույցների և պետությունների հետ հարաբերությունների զարգացումը՝ այն համարելով օգտակար Արցախի համար թե աշխարհաքաղաքական, թե հայկական սփյուռքի հետ կապերի ամրապնդման տեսանկյուններից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թևան Պողոսյանը, «Հայաստանի եվրոպական ընկերներ» կազմակերպության տնօրեն Էդուարդո Լորենցո Օչոան, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president receives group of European and Spanish MPs
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received today a group of European and Spanish MPs, according to the press service of the Office of the NKR President.
Issues related to the Nagorno Karabakh conflict settlement, regional developments and bilateral relations were discussed at the meeting.
The president of NKR stressed the importance of developing relations with various European organizations and states both in the geopolitical sense and from the viewpoint of strengthening the ties between Artsakh and the Diaspora.
The meeting was attended by the vice speaker of the NKR National Assembly Arthur Tovmasian, Armenian parliamentary deputy Tevan Poghosian, Director of European Friends of Armenia organization Lorenzo Ochoa, other officials.